Adventa vainagu izgatavošanas darbnīca

Radošā darbnīca

Salas kultūras nams
Salas kultūras nams
Datums: 30. Novembris, 2019
Sākums: 13:00
Beigas: 14:00, 30.Novembris, 2019

Materiāli vainaga izgatavošanai tiks nodrošināti.
Specifisku ideju realizēšanai materiālus sagatavot iepriekš pašiem.

Ieeja par ziedojumiem (minimālā ziedojuma summa 1 euro)

Papildu informācija pa tālruni 65237870 vai 20233947.

Pasākums bezmaksas.

Ziemassvētku priekšvakars ir pats maģiskākais gada laiks. Pieaugušie gluži ar bērnišķu satraukumu gaida šo laiku, slepeni cerot uz brīnumu, bet bērni ar nepiespiestu entuziasmu gaida Ziemassvētku tuvošanos, cenšoties uzminēt to, ko tad svētais Nikolass (Ziemassvētku vecītis) viņiem atnesīs.

Cilvēki ar galvu metas iekšā pirmssvētku jezgā: viņi pērk dāvanas, organizē svinības un rotā savas mājas. Kristīgajā Eiropā tradicionālā dekorācija, kas ir gandrīz tikpat ierasta kā Ziemassvētku eglīte, ir Adventa vainags, kas izgatavots no egļu zariem, apvilkti ar sarkanām vai zelta lentām, un rotāts ar četrām svecēm, kuras aizdegt svētdienas vakarā četru nedēļu garumā.

Tradicionālajam Adventa vainagam ir luteriska izcelsme. Hamburgas luterāņu teologs Johans Hinrihs Biherns, kurš savā apgādībā un audzināšanā paņēma vairākus bērnus no nabadzīgām ģimenēm, 1839. gadā izgatavoja no veca rata un savā dārzā esošās egles zariem vainagu, un dekorēja to ar svecēm un satīna lenti.

Katru svētdienu bērni pievienoja vienu lielu svecīti, lentes un eglīšu rotājumus. Tā bērniem bija vienkāršāk saskaitīt dienas līdz maģiskajiem Ziemassvētkiem. Pakāpeniski vainagu mode izplatījās tālu ārpus Hamburgas robežām citviet Vācijā un arī tālāk Eiropā. Šodien ir grūti iztēloties kristiešu Ziemassvētkus bez šī dekora. Pēdējos gados vainagi ir kļuvuši par populāru jaungada rotājumu arī pareizticīgo zemēs.