Eiropas kultūras mantojuma diena Sēlpils pagasta "Arbidānos"

2019. gada Eiropas Kultūras mantojuma dienu tēma Latvijā – “Restaurācija”

Datums: 14. Septembris, 2019
Sākums: 11:00
Beigas: 13:00, 14.Septembris, 2019

Mantojuma dienu laikā Latvijā Nacionālā kultūras mantojuma pārvalde aicinās atskatīties uz restaurācijas nozares sasniegumiem kopš neatkarības atjaunošanas, popularizējot labās prakses piemērus – objektus, kuros veikta pētījumos balstīta, kvalitatīva , mūsdienu mantojuma saglabāšanas filozofijai atbilstoša restaurācija.

Mantojuma dienu pasākumi norisināsies 2019. gada 12.‑15. septembrī, tās atklājot ar starptautisku konferenci “Restaurācija” Nacionālajā kultūras mantojuma pārvaldē, ēku kompleksā “Trīs Brāļi”. Pasākumu programma 13.-15. septembrī ietvers aktivitātes visā Latvijā, atverot objektus un rīkojot izzinošus pasākumus tādos objektos kā Iģenes luterāņu baznīca, Krāslavas Romas katoļu baznīca, Preiļu pils, Kokneses pilsdrupas, Ungurmuiža,  u.c.

Viens no plānotajiem pasākumiem notiks arī Salas novada Sēlpils pagastā pie Strūves ģeodēziskā loka punkta "Arbidāni". Interesenti aicināti sestdien, 14. septembrī plkst. 11.00 apmeklēt minēto punktu "Arbidāni" kopā ar Nacionālā kultūras mantojuma un Latvijas Ģeotelpiskās informācijas aģentūras pārstāvjiem, kā arī citām ar kultūrvēsturiskā mantojuma saglabāšanu saistītām iestādēm un personām.

• Laiku pirms pasākuma atklāšanas, notiks orientēšanās sacensības jauniešiem "Abidānu" apvidū.
  • Latvijas Ģeotelpiskās informācijas aģentūras pārstāvji interaktīvā veidā iepazīstinās ar mūsdienu mērinstrumentiem ar kuriem veic ģeodēziskos un topogrāfiskos uzmērījumus šodienā.
  • Pasākuma otrā daļa turpināsies Sēlpils kultūras namā, kur būs iespēja aplūkot tematisku izstādi.
  • Sēlijas saimnieces pasākuma dalībniekiem piedāvās nobaudīt "Sēlijas smeķi".

14. septembrī tiks organizēts autobuss maršrutā Birži-Sala-Arbidāni-Sēlija-Sala-Birži. Interesentiem lūgums papildu informāciju iegūt pa tālruni 29156210.