Salas novada pašvaldība, esot nemierā ar administratīvi teritoriālās reformas gaitu un atbalstot mediķus, - aicina pievienoties streikam

16:07, 05.Novembris, 2019 , Jaunumi , Dažādi , Veselība
Salas novada pašvaldība atbalsta mediķus un aicina pievienoties streikam

Veselības aprūpes nozares darbinieki turpina uzstāt uz nepieciešamību algu palielināšanai piešķirt visu iepriekš solīto finansējumu un ceturtdien gaidāmo protestu neatcels, pēc tikšanās ar Ministru prezidentu Krišjāni Kariņu (JV) 5. novembrī paziņoja mediķu pārstāvji.

Kā ziņots, protestējot pret plānoto veselības aprūpes finansējuma apmēru tuvākajiem gadiem, mediķi ceturtdien rīkos protesta akciju "Viena diena bez ārsta", aicinot visus ārstus, izņemot neatliekamās palīdzības mediķus, vienu dienu paņemt bezalgas atvaļinājumu. Šajā dienā pie Saeimas norisināsies arī protesta akcija.

Pie Saeimas nama iecerētās sapulces-piketa pirmajās rindās būs māsas un jaunie ārsti, kas savās darbavietās būs pieteikuši bezalgas atvaļinājumu. Atbalstu mediķiem paudušas Rīgas un reģionu lielākās slimnīcas, savlaicīgi šajā dienā plānojot ierobežotu pieeju speciālistu pakalpojumiem, bet garantējot neatliekamo medicīnisko palīdzību, ziņoja mediķus pārstāvošās organizācijas.

Organizatori aicina piedalīties protesta akcijā visus ārstus, kas ir izteikuši tādu vēlmi. No Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrības dalību protestā apstiprinājuši vairāk nekā 500 cilvēki. Tikmēr Latvijas Jauno ārstu asociācijas vadītāja Kārļa Rāceņa apkopotā informācija liecina, ka no visām iesaistītajām organizācijām dalību pieteikuši aptuveni 1000 cilvēku. Turklāt Rācenis skaidroja, ka Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrības nosauktie 500 cilvēki neietilpst Rāceņa sniegtajā statistikā. Tas varētu nozīmēt – protestam gatavojas jau aptuveni pusotrs tūkstotis veselības aprūpes darbinieku. Zināms, ka iesaistās arī medicīnas studenti un atbalsta arī studentu asociācija. Pedalīsies visas lielās universitāšu slimnīcas, visu lielo universitāšu slimnīcu rezidenti, piedalīsies traumatoloģijas un ortopēdijas slimnīca, piedalīsies 1. slimnīca, Tukuma slimnīca, Madonas slimnīca, Balvu-Gulbenes slimnīcu apvienība, piedalīsies Liepājas slimnīca. Ziņas ir arī par Jelgavu. Nepārkāpjot streika likumā noteiktos ierobežojumus, arī Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) darbinieki plāno iesaistīties protesta akcijā, ieslēdzot bākugunis un sirēnas uz 15 sekundēm.

Mediķus gaidāmajā 7. novemra streikā plāno atbalstīt arī Latvijas sabiedrība. Plānotais protests skar arī novados samilzušo neapmierinātību ar valdības virzīto administratīvi teritoriālās reformas gaitu. Tāpēc, interesenti aicināti pievienoties mediķu centieniem aistāvēt savas tiesības un paust savu viedokli par ATR, piedaloties atbalsta akcijā un izmantot iespēju braukt uz Rīgu un būt kopā ar mediķiem.

Izbraukšana uz Rīgu plānota 7. novembrī plkst. 6.30 no Salas ciema centra laukuma. Pēc nepieciešamības, transports tiks virzīts arī no Biržiem plkst. 6.00.

Interesentus, kas vēlas pievienoties streikam, aicināti sazināties pa tālruni 29156210, vai piesakoties rakstiski e-pastā: referente@salas.lv līdz 6. novembra plkst. 17.00 pēcpusdienā. 


Informāciju sagatavoja: Jolanta Grandāne
Sabiedrisko attiecību un tūrisma lietu speciāliste
Salas novada pašvaldība
Mob. tālrunis: +374 29156210
E-pasts: referente@salas.lv