Pārliecinies par savu krūšu veselību un sniedz ieguldījumu vēža pētniecībā

09:44, 06.Jūlijs, 2021 , Veselība
Pārliecinies par savu krūšu veselību un sniedz ieguldījumu vēža pētniecībā

Skrinings.lv (https://skrinings.lv/) ir izglītojoša, digitāla platforma, kura palīdz sievietēm izprast savus personīgos krūts vēža riskus un sniedz profilaktiskus ieteikumus veselības uzlabošanai. Visu ieteikumu pamatā ir īss, bezmaksas tests, kas ievāc un apkopo informāciju par galvenajiem krūts vēža riska faktoriem, tai skaitā ģimenes vēsturi, fiziskajām aktivitātēm, alkohola lietošanas paradumiem u.c. Platformas mērķis ir nodrošināt sievietēm iespēju izdarīt profilaktiski gudras izvēles, vienlaikus aicinot piedalīties šīs saslimšanas pētniecībā un izzināšanā.

Lielas pārmaiņas prasa tikai dažas minūtes! Ar īsa testa palīdzību noskaidro savus personīgos riska faktorus, kas nosaka tieši Tavu krūts vēža attīstības risku. Vienlaikus Tevis sniegtās atbildes palīdzēs krūts vēža turpmākai pētniecībai!

TESTS

Informācijai: 

Apvienojoties speciālistiem no medicīnas, tehnoloģiju un dizaina sfērām, ir izveidota digitālā platforma "skrinings.lv" ar mērķi nostiprināt profilaktiskās medicīnas kultūru Latvijā un palīdzēt sabiedrībai cīņā ar krūts vēzi.

Mērķis ir nodrošināt modernu tehnoloģiju, kas ne vien izglītotu sabiedrību un vērstu tās uzmanību savas veselības stāvokļa paškontrolei, bet arī veidotu tiltu starp iedzīvotājiem, zinātniekiem un institūtiem, sniedzot sabiedrībai iespēju viegli iesaistīties jaunu izmeklēšanas un ārstēšanas veidu izpētē, esot daļai no potenciāliem zinātniskajiem atklājumiem.

"Skrinings.lv" ir lietotājam draudzīga platforma, kas ne vien sniedz personalizētus profilaktiskus ieteikumus veselības uzlabošanai, bet arī dod praktiskus padomus par turpmākajiem soļiem, ja rezultāti izrādās satraucoši, tai skaitā padomus par Latvijas normatīvajos aktos nostiprināto valsts atbalstu. Profilaktiskie ieteikumi un riska faktoru definējošais tests ir balstīti uz vairāk nekā 150 zinātniskajiem rakstiem un pētījumiem par krūts vēzi, kas mudinājuši platformā integrēt arī citus nozīmīgus rīkus veselības profilakses nodrošināšanai. Lapā pilnībā bez maksas pieejams personalizētu riska faktoru noteikšanai domāts tests, krūšu pašizmeklēšanas dienasgrāmata un iedzimtas mutācijas diagnosticējošo testu atšifrēšanas rīks.


Rūpējies par savu veselību un esi daļa no vērienīga pētījuma, lai apkarotu krūts vēzi! Lielas pārmaiņas prasa tikai dažas minūtes.