Covid-19 krīzes skartos uzņēmējus un NVO var atbrīvot no valstij un pašvaldībai piederošo telpu nomas maksas

10:56, 07.Aprīlis, 2021 , Uzņēmējdarbība , Nevalstiskās organizācijas

Uzņēmēji un citas organizācijas, kuru saimnieciskā darbība cietusi valdības noteikto drošības pasākumu Covid-19 izplatības ierobežošanas dēļ, var lūgt atbrīvojumu no nomas maksas vai tās samazinājumu, ja telpas tiek nomātas valsts vai pašvaldību, citu atvasinātu publisku personu un to kapitālsabiedrību piederošajos nekustamajos īpašumos.

Uzņēmēji, kuru darbību ietekmējusi Covid-19 krīze un kuri telpas savai saimnieciskajai darbībai nomā no publiskas personas vai tās kapitālsabiedrībām, var lūgt atbrīvojumu no nomas maksas vai tās samazinājumu noteiktam laika periodam līdz šā gada 30. jūnijam. Tāpat uzņēmēji var lūgt kavējuma procentu un līgumsodu nepiemērošanu. Minēto atbrīvojumu saņemšanai nepieciešams nomnieka iesniegums, kā arī viņam jāatbilst noteiktiem kritērijiem.

Ja nomātās telpas noteiktajā periodā saimnieciskās darbības veikšanai vispār neizmanto Ministru kabinetā pieņemto lēmumu dēļ, tiek piemērots nomas maksas atbrīvojums. Savukārt citos gadījumos nomniekam piemēro nomas maksas samazinājumu līdz pat 90%.

Pilnu rakstu skatīt Finanšu ministrijas mājaslapā: https://www.fm.gov.lv/lv/jaunums/covid-19-krizes-skartos-uznemejus-un-nvo-var-atbrivot-no-valstij-un-pasvaldibai-piederoso-telpu-nomas-maksas.

Informācijas sagatavoja: Aleksis Jarockis
Komunikācijas departamenta direktors