Veiksmīgi noslēgusies izstāde-gadatirgus "Balttour 2019"!

09:56, 07.Februāris, 2019 , Tūrisms
Veiksmīgi noslēgusies izstāde-gadatirgus

 

3. februārī Ķīpsalā noslēdzās 26. starptautiskā tūrisma izstāde-gadatirgus “Balttour 2019”, kas pulcēja 860 dažādu pasaules valstu tūrisma uzņēmumus. Uzzināt tūrisma iespējas, atklāt jaunus maršrutus, iegādāties ceļojumu sev un ģimenei bija ieradušies 28 050 ceļotgribētāju.

Salas novads tika pārstāvēts Zemgales stenda Sēlijas pudurī tematiskajā hallē “Apceļo Latviju!”, kur apmeklētāji varēja uzzināt par jaunākajiem apskates objektiem visos Latvijas reģionos. Dalībnieki no Zemgales, Vidzemes, Latgales un Kurzemes bija sagatavojuši dažādas radošās darbnīcas, kurās pārbaudīt zināšanas un amatu prasmes kliņģeru gatavošanā, ziepju veidošanā, rakstīšanā ar tinti un spalvu! Apmeklētāji varēja pārbaudīt savas ātruma spējas riteņbraukšanā, sacensties gaisa hokejā un citās galda spēlēs, pat uzspēlēt futbolu. Vilinošus piedāvājumus bija sagatavojuši lielākie SPA centri un viesnīcas Latvijā.

Visās trīs izstādes dienās pašmāju tūrisma speciālisti pārsteidza ar neskaitāmi daudz jauniem maršrutiem un apskates objektiem. Turklāt uz Lielās skatuves visas dienas bija iespēja baudīt piesātinātu pasākumu programmu! Viens no interesantākajiem pasākumiem bija Zemgales stendā esošo novadu rīkotā simbolu parāde un viktorīna. Salas novads prezentēja Interreg starptautiskajā projektā “Ceļo gudri – apmeklē Lietuvu un Latviju” jauniegūtos rekonstruētus 12. gs. sēļu vīrieša un sievietes arheoloģiskos tērpus.

Atzinību par plašāko reģiona pārstāvniecību no izstādes organizatoriem saņēma Zemgales plānošanas reģions, “Zaļais dzelzceļš” jeb “Green Railway” guva ievērību kā ilgtspējīgākais un ekoloģiskākais tūrisma produkts.

Izstādi-gadatirgu “Balttour” rīko Latvijas Tūrisma aģentu un operatoru asociācija (ALTA) un nodrošina Starptautisko izstāžu rīkotājsabiedrība BT 1.

Informāciju sagatavoja: Jolanta Grandāne
SA un tūrisma lietu speciāliste
Salas novada pašvaldība
Tālrunis: 29156210
E-pasts: referente@salas.lv

Zemgales stenda dalībnieki un aktivitātes starptautiskajā izstādē-gadatirgū Balttour 2019 izstāžu centrā "Ķīpsala" (1./3.02.2019.)