Muzeju nakts Salas vidusskolas Vēstures izpētes kabinetā

09:59, 07.Jūnijs, 2019 , Sports , Izglītība , Kultūra , Jaunatne , Tūrisms
Muzeju nakts Salas vidusskolas Vēstures izpētes kabinetā


Jau septīto gadu Salas skolas Vēstures izpētes kabinets piedalās Muzeju nakts pasākumos. Šogad Muzeju nakts notika Tālavas taurētāja zīmē. Skolas Vēstures izpētes kabinetā varēja skatīt dažādu laiku un nomināciju apbalvojumus, kurus īpašnieki vai to glabātāji bija uzticējuši apskatei. Izstādē varēja aplūkot E. Ozoliņa, M. Lazdiņa, K. Mulaka, S. Jaševas, A. Platonova un B. Ostrovska apbalvojumus.

Interesenti aplūkoja arī S. Jaševas monētu kolekciju, kurā bija apskatāmas sociālisma laika jubilejas monētas.

Apmeklētāji iepazinās ar Biržu pagasta iedzīvotāja, Latvijas patriota, bioloģijas zinātņu doktora Modra Geidāna plašo atmiņu klāstu ’’Birži – mana dzimtene’’ un viņa savāktajiem materiāliem par ievērojamiem cilvēkiem un notikumiem Biržu pagastā.

Savukārt, mazās skolas zālē varēja iepazīt skolas absolventa Raimonda Skrindas radošo darbu izstādi. Izstāde priecēja gan ar neparastu spoguļu klāstu, gan atklāja koksnes īpašo skaistumu un tās pārtapšanu dažādos neparastos tēlos, iezīmējot arī paša mākslinieka ciešo saikni ar dabu, spēju ieraudzīt citiem nepamanāmo.

Radošo darbnīcu vadīja izdomas bagātā skolotāja Dace Ķiploka. Viņas vadībā tapa viduslaiku pils, kur katrs apmeklētājs varēja iebūvēt arī savu devumu pils mūros un sienās, izveidot ģerboni vai arī ar īpašām zīmēm rakstīt šifrētu vēstuli.

Aktivitāšu cienītāji darbojās, iemēģinot roku, riņķu mešanā uz zobeniem, bet mierīgāku nodarbību cienītāji lika puzli, minēja mīklas, noteica darbarīkus un veica dažādus uzdevumus.

Enerģiskais sporta skolotājs Pēteris Krastiņš pulcēja orientēšanās sporta atbalstītājus, kuri ne vien prata atrast nepieciešamos kontrolpunktus, bet arī iepraktizējās rast atbildes uz grūtiem jautājumiem.

Nogurušos, aktīvos apmeklētājus ar ’’Spēka zupu’’ cienāja mūsu izcilā pavāre Sarmīte Kokina, kuras kulinārās prasmes varam novērtēt jau trešo reizi.

Savas zināšanas varēja papildināt ar jauniem faktiem par Sēliju, pateicoties zinātkārajām novadpētnieku meitenēm Santai Zaķēnai, Līvai Plociņai un Undīnei Marijai Voino.

Muzeju nakts sagatavošanās posmā neiztikt bez tiem labajiem gariņiem, kuru darbīgās rokas un asie prāti veidoja pasākuma neredzamo daļu, bez kuras nav iespējams ieraudzīt un atklāt pasākuma būtību un norisi. Paldies R. Platonovai, A. Dimitrijevam, I. Eglītei, K. Ugeļskai, R. Šķiparei, J. Skutelim, S. Komkovai un, protams, novadpētnieku jautrajai saime, kura piepulcināja arī bijušos un nākamos saimes biedrus.

Priecājamies par katru apmeklētāju un sakām paldies par interesantajiem materiāliem, ar kuriem tika papildināts skolas vēstures izpētes kabineta materiālu klāsts.

 

Informāciju sagatavoja: Pārsla Stirna
Vēstures izpētes kabineta vadītāja
Salas vidusskola
Tālrunis: 65237780
Epasts: admin@salas.lv

 

Muzejnakts Salas vidusskolas Vēstures izpētes kabinetā 18. maijā, 2019