Motosportistiem no Salas novada panākumi motosportā

09:47, 09.Maijs, 2019 , Sports
Motosportistiem no Salas novada panākumi motosportā

2019. gadā veiksmīga sezona LaMSF (Latvijas Motosporta Federācija) ziemas motokrosā motosportistam no Sēlpils pagasta Raitim Ciprusam, kurš pēdējā Alūksnes posmā izcīnot 1. vietu, sezonas 8 posmu kopvērtējumā ieguva 2. vietu kvadriciklu ATV (4x4) klasē. https://speedhive.mylaps.com/Championships/75135

https://www.lamsf.lv/

Vasaras sezonā populārākās sacensības kvadricikliem ir „CANAM TROPHY LATVIA”. Tās ir vairākposmu bezceļa apļu sacīkstes kvadricikliem, kuras norisinās slēgtā trasē. Trases apļa garums ir ap 5 kilometri. Katrā posmā ir divi iebraucieni, katrs 1,5 stundas, kuru laikā dalībniekam ir jāveic pēc iespējas lielāks apļu skaits, pārvarot dažādus šķēršļus – purvus, ūdenstilpnes, meža traktoru iedzītas rises u.c. Vinča ir šo sacensību neatņemama sastāvdaļa.

Latvijā  CANAM TROPHY sacensībām šogad būs jau 5. sezona. 2018. gada sezonā sacensībās trijās klasēs Sports, Hobijs un Hobijs 750 piedalījās 63 sportisti, tostarp 13 sportisti pārstāvēja Lietuvu un  5 - Igauniju.

Arī Salas novads  “CANAM TROPHY LATVIA” sacensībās ir ticis godam pārstāvēts. 2016. gadā Hobija klasē gada kopvērtējumā Raitis Cipruss  izcīnīja 1. vietu, tostarp divos posmos no pieciem kāpjot uz pjedestāla augstākā pakāpiena. 2017. gadā Sporta klasē izcīnīta 5. vieta.  Atsevišķos posmos uz goda pjedestāla kāpuši Normunds Kalniņš un  Jānis Gruzniņš.  Ar labiem panākumiem startējis arī Ivars Ločmelis. 2018. gada sezonā kā jaunākais dalībnieks ATV Hobijs 750 klasē startēja Renārs Kalniņš, kuram tobrīd bija vien 15 gadi un 24 sportistu konkurencē kopvērtējumā izcīnīja 10. vietu. Kā vienīgā daiļā dzimuma pārstāve, sacensībās piedalījās Inta Ciprusa un ATV Hobijs klasē 2018. gada sezonā 24 sportistu konkurencē izcīnīja 11. vietu.

Šogad  CANAM TROPHY sacensību pirmais posms norisināsies 18. maijā Gulbenes novada Dīķsalās. Kā ierasts, vienlaicīgi ar triju klašu kvadriciklu sacensībām būs arī divu klašu – CT1 un CT2 automašīnu dubļu sacensības un Latvijas Trofi-reida Tūrisma kausa norise. Sacensības ir interesantas arī skatītājiem, kurus sasista tehnika un atpūta dabā.

Turēsim īkšķus par sava novada sportistiem. Visa informācija http://www.canamtrophy.lv/

Kvadriciklu sports ir ne tikai finansiāli dārgs, bet arī fiziski smags un dažkārt traumatisks. Kvadricikla svars ir ap 300 līdz 400 kilogrami, bet dzinēja jauda sasniedz pat 90 zirgspēkus. Šogad prestižākajās kvadriciklu sacensībās Eiropā Hunt-The-Wolf, kuras norisinās Rumānijā, diemžēl gāja bojā 24 gadīgā sportiste Katie Amelia Hodgson no Anglijas.

Informāciju sagatavoja: Raitis Cipruss

Motosportistiem no Salas novada panākumi motosportā