„Jaunie Vanagi” naktī no 16. uz 17. februāri rīko piedzīvojumu orientēšanās sacensības „Mamutu Medības” 2019

09:30, 16.Janvāris, 2019 , Sports , Kultūra
„Jaunie Vanagi” naktī no 16. uz 17. februāri rīko piedzīvojumu orientēšanās sacensības „Mamutu Medības” 2019


Biedrība „Bērnu un jauniešu organizācija „Jaunie Vanagi”” jau 17. gadu aicina drosminiekus piedalīties vienā no trim organizācijas rīkotām komandu piedzīvojumu sacensībām. Šogad „Mamutu medības” norisināsies Secē, Jaunjelgavas novadā. Senos mamutus varēs sastapt naktī Daugavas senlejas Gailīškalnu teritorijā.

„Mamutu medību” ideja – piecu cilvēku abu dzimumu komandas sastāvā, sakopojot drosmi, spēku un apņēmību, doties pretī uzvarai, pārvarot dažādus veiklības, spēka, prāta un komandas saliedētības uzdevumus nakts tumsā. Nepieciešams iekļauties 7 līdz 10 stundu laika intervālā, kas atkarīgs no komandas pielietotās stratēģijas. Komandām nepieciešams veiksmīgi orientēties kartē un atrast 8 tajā atzīmētos kontrolpunktus, kas sevī ietver arī papildus uzdevumus. Ikvienā no 16 interaktīviem uzdevumiem komandām būs jāliek lietā viņu vienotība, spēks, atjautība un izturība. Uzdevumi ir saistīti ar visām četrām dabas stihijām – gaisu, zemi, uguni un ūdeni, tāpēc dalībniekiem jābūt gataviem pārbaudīt gan savas fiziskās, gan prāta spējas – vai tas ir āliņģis, kurā jālien, vai karsta baļļa, kurā jāatrod risinājums, tranšeja, bunkurs vai kas cits, kur būs jālien, jāmeklē vai jārok, vai tās būs virves, uz kurām jābalansē 10 metru augstumā uzticoties vien saviem biedriem… Jābūt gatavam uz visu, lai nomedītu mamutu! Lai gan tas skan samērā smagi, kopā darbojoties to var paveikt visi, jo mūsu sacensību galvenā balva ir Draudzīgākās komandas ceļojošais kauss!

Nedaudz par svarīgo Mamutu medībās – trases kopējais garums ir 30 līdz 35 km. Kopā būs 8 lielie kontrolpunktus, katrā pa divi uzdevumi, kuros iekļausim četras stihijas - UGUNI, ZEMI, GAISU, ŪDENI.

Dalībnieki: komanda, kas iekļauj abus dzimuma pārstāvjus, piecu cilvēku sastāvā. Ierašanās Seces pamatskolā 16. februārī no 19:00, skrējēju komandu kapteiņu sapulce: 21:00, starts 22.00, apbalvošana 17. februārī 8.30 no rīta. Vairāk informācijas https://www.facebook.com/jaunievanagi/ un www.jaunievanagi.lv 

„Jaunie Vanagi” ar prieku atzīst, ka, tāpat kā organizatoriem, arī komandām šis nakts piedzīvojums jau ir kļuvis par ikgadēju tradīciju, kurā smelties enerģiju un ievesu turpmākajām gadam. 

Gada laikā „Jaunie Vanagi” rīko trīs sacensību sērijas – „Mamutu medības”, „Zvirbuļa taka” un „Dublis”, katrā tiek izmantotas sava gadalaika priekšrocības un iespējas, tomēr galvenais pamatprincips – draudzība izvijas cauri visu sacensību pamatnostādnēm. Izveicīgākās komandas tiek apbalvotas ar sponsoru balvām, taču īpašo balvu - ceļojošo kausu tradicionāli saņems draudzīgākā komanda. Kauss ceļo no sacensībām uz sacensībām, starplaiku pavadot pie draudzīgākās komandas, kura par piemiņu atstāj plāksnīti ar komandas nosaukumu un sacensībām, kurās tas iegūts. 

NOLIKUMS