Solidaritātes projekta “Jaunieši VAR” atklāšana

13:55, 11.Februāris, 2019 , Projekti , Jaunatne
Solidaritātes projekta “Jaunieši VAR” atklāšana

 

8. februārī Salas novada Bērnu un jauniešu centrā notika Solidaritātes projekta “Jaunieši VAR” atklāšanas pasākums. Pasākuma sākumā projekta īstenotāji pastāstīja vairāk par jauno programmu “Eiropas Solidaritātes korpuss”, tās iespējam un īpaši par jauniešu iespēju pašiem rakstīt Solidaritātes projektus un īstenot savas idejas un arī iepazīstināja ar sevi.

Pēc tam jaunieši tika sadalīti grupās, katrai no grupām pievienojās arī viens no projekta īstenotāju grupas, lai visi kopā dažādos radošos veidos diskutētu par to, ko jaunieši saprot ar jēdzienu “solidaritāte” un jau sāktu diskutēt par jauniešu izaicinājumiem dzīvojot un mācoties Salas novadā kā arī iespējamajiem risinājumiem. Jaunieši gan apgleznoja T-kreklus, gan domāja kādas varētu būt projekta mirkļbirkas jeb # , krāsoja projekta nosaukumu, ko pēc tam izvietos Salas novada Bērnu un jauniešu centrā.

9. februārī projekta īstenotāji kopā ar Salas novada Jauniešu domes jauniešiem devās uz Ģimenes atbalsta centru “Saulstari”, kur kopā ar jauniešiem pavadīja laiku cepot desiņas ugunskurā, iepazīstoties un baudot skaisto ziemas dienu, pavasarī visiem kopā jau ieplānots pārgājiens.

Programma “Eiropas Solidaritātes korpuss” piedāvā jauniešiem vecumā no 18 līdz 30 gadiem iegūt starptautisku un nacionālu pieredzi brīvprātīgajā darbā, atrast savu pirmo prakses vai darba vietu, kā arī īstenot solidaritātes projektus, ieguldot savu enerģiju un idejas sabiedrībā aktuālu izaicinājumu risināšanā.

   

Projekts “Jaunieši VAR” tiek finansēts ar Eiropas Komisijas Eiropas Solidaritātes korpusa, kuru Latvijā administrē Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra, atbalstu. Šī publikācija atspoguļo vienīgi autora uzskatus, un Eiropas Komisija nevar uzlikt atbildību par tajā ietvertās informācijas jebkuru iespējamo izlietojumu.

Informāciju sagatavoja: Elīna Kušiņičeva
Jaunatnes lietu speciāliste
Salas novada pašvaldība
Tālrunis: 25712909
E-pasts: jaunatne@salas.lv

Solidaritātes projekta “Jaunieši VAR” atklāšana