Nūjošana modina gan ķermeni, gan garu!

14:27, 04.Jūnijs, 2019 , Projekti , Nevalstiskās organizācijas , Tūrisms
Nūjošana modina gan ķermeni, gan garu!

Ar plašu programmu un priecīgām aktivitātēm, 25. maijā norisinājās Salas novada Svētki. Arī biedrības “Holista” aktivitātes sākās jau pašā rīta agrumā, kur kopā ar Salas brīvprātīgo ugunsdzēsēju biedrību un Zemeņu pāri tika modināti pagasta iedzīvotāji. Pēc aktīvās iedzīvotāju modināšanas gājiena, uz laukuma sekoja tik pat aktīva rīta vingrošana.

Rīta turpinājumā biedrība “Holista” iedzīvotājus un svētku viesus iepazīstināja ar nūjošanu un tās tehniku. Novērots, ka interese par nūjošanu palielinās, cilvēki sāk vairāk izvaicāt par tās specifiku.

Joprojām jāatgādina, ka nūjošana ir viens no aktīvākajiem un ķermenim draudzīgākajiem sporta veidiem, kas izkustina 90% muskuļu. Iespējams, jau iepriekš dzirdēts par nūjošanu un tās pozitīvo iedarbību, gan kā līdzekli stresa mazināšanai, gan vispārējā veselības uzlabošanā, veicinot veselīgu sirds un asinsrites sistēmas darbību, kā arī – tā ir sabiedrotais tiem, kas vēlas iepriecināt un atmodināt  savu garu. Nūjošana ir piemērota visiem, jo plašie roku vēzieni izkustina saspringušos plecus un sprandu, garais solis iekustina aizmigušos gurnus un saudzē locītavas. Jā! Nudien, šis ir unikāls sporta veids ar kuru var nodarboties teju ikviens.

Šogad, iesaistoties Lauku partnerības “Sēlija” NVO iniciatīvu konkursā, biedrība “Holista” iegādājās 3 pulsometrus ar mērķi: “Veicināt biedrības atpazīstamību, kā zinošu un kompetentu biedrību, kas spēj nodod savu pieredzi un izglītot  interesentus nūjošanā par veselīgas nūjošanas slodzes nodrošināšanu, izmantojot pulsometrus. Palīdzēt izprast un novērtēt katra cilvēka, - kā indivīda, savu fizisko un garīgo veselību.”

Pirmajā vietā, protams, drošība par savu veselību, tādēļ biedrības vadītāja Olga Kuņankina iepazīstināja un izdalīja katram interesentam informatīvu bukletu, kā sekot līdzi savai veselībai, lietojot pulsometru. Izprotot pulsometru funkcijas un analizējot savas fiziskās slodzes rezultātus, ir iespējams nodrošināt un izmantot pareizas, veselībai nekaitīgas fiziskās aktivitātes, kas ļoti pozitīvi ietekmē katra cilvēka, kā indivīda, sirds darbību, sava fiziskā stāvokļa un spēju darboties, izvērtēšanu.

Olga: “Mums, kā biedrībai, ir svarīgi, lai katram iedzīvotājam nūjošana ir ikdienas nodarbe, ar kuru ir iespējams sev nodrošināt gan fizisko, gan garīgo veselību un būt zinošiem, kā katrs var sev palīdzēt pats.”

Nu jau ceturto reizi, par godu savam novadam, biedrības “Holista” nūjotāji, kopā ar citiem interesentiem, devās vēsturiskās izpētes ekspedīcijā pa Viesturu ielu.

Atsvaidzinot aizmirstās zināšanas, vai uzzinot jaunu informāciju, ekspedīciju “Nezināmais zināmajā Viesturu ielā” vadīja biedrības aktīviste Ingrīda Maurāne. Viss sākās skolas ābeļdārzā. Šobrīdi tur palikusi tikai viena ābele. Kādreiz ābeļdārzā bija izveidota Zaļā klase. To skolai dāvāja 1977.gada absolventi. Izzinošie jautājumi turpinājās visā ekspedīcijas gajienā. Vai zinājāt, ka:

  • mazā skola celta 1879. gadā?
  • Viesturu ielas nosaukums ņemts no māju nosaukuma “Viesturi”, kuru cēlis Mārtiņš Bitenieks un blakus mājām  atradusies smēde?
  • Salā kādreiz bijušas 3 smēdes? Otra atradusies Mālkalnā, bet trešā – ceļā uz siltumnīcām.
  • kā cēlies Mālkalns? Un, kā vēsta teikas, nav iztikts bez velna līdzdalības.
  • Viesturu ielas māju vietā vēl  20. gadsimta 60. - 70. gados auga lazdas, apses un bērzi,  ziedēja zilās vizbulītes, grāvja malā varēja lasīt zemenītes, bet rudeņos varēja sēņot?

Vai zināt, cik mājas un cik uzņēmumi reģistrēti Viesturu ielā? Kāda notikuma atcerei veltīts piemiņas akmens? Un, ka “Ābeltiņu” mājas bija kādreizējā mežniecības māja?

To visu un vēl daudz ko citu uzzināja “ekspedīcijas” dalībnieki. Esam pateicīgi skolotājai Pārslai Stirnai par apkopoto informāciju.

Ja jūs tas ieinteresēja, ir vērts doties mums līdzi nākamajās ekspedīcijās! Uz tikšanos! Esi kustībā, pievienojies!

 

Informāciju sagatavoja: Inga Āriņa
Biedrība “Holista”