Zemgales Attīstības padome tiekas Ozolnieku novadā

13:04, 26.Augusts, 2019 , Novada ziņas , Dažādi
Zemgales Attīstības padome tiekas Ozolnieku novadā

Arī turpmākos divus gadus Zemgales Attīstības padomi (ZAP) vadīs Rundāles novada domes priekšsēdētājs Aivars Okmanis, bet viņa vietnieka pienākumus veiks Kokneses novada domes priekšsēdētājs Dainis Vingris. Tā kārtējā sēdē, kas notika Ozolnieku novadā, aizklāti balsojot, vienprātīgi lēma 18 klātesošie padomes dalībnieki (Salas novadu padomē pārstāv domes priekšsēdētāja Irēna Sproģe), jo pirms diviem gadiem ievēlēto abu amatpersonu pilnvaru termiņš šovasar beidzas, tāpēc bija jārīko jaunas vēlēšanas. Tā kā citas kandidatūras netika izvirzītas, abilstīgi balsojumam, abi līdzšinējie līderi darbu turinās arī nākamos divus gadus.

Vēl sēdē politiķi veica grozījumus Zemgales Plānošanas reģiona (ZPR) 2019. gada budžetā, kas galvenokārt saistīti ar ienākušajiem maksājumiem dažādos reģionālajos projektos. Vēl Padome nolēma arī šogad 29. novembrī Rundāles pilī rīkot gadskārtējo Zemgales Gada uzņēmēju godināšanu, tāpēc visām 22 pašvaldībām savs nominants jāizvirza jau līdz 7. oktobrim. Sēdes turpinājumā dalībnieki apstiprināja Aivara Okmaņa pārskatu par Padomes darbu aizvadītajos divos gados, noklausījās ZPR amatpersonu sniegto informāciju par remigrācijas aktualitātēm reģionā un par projektu pieteikumu sagatavošanas kārtību. Atsaucoties Latvijas Pašvaldību savienības mudinājumam, ZAP nolēma darbam Eiropas Reģionu komitejā deleģēt Padomes priekšsēdētāju Aivaru Okmani, bet, atbildot uz Ekonomikas ministrijas vēstuli, Padome nolēma darbam Latvijas - Krievijas starpvaldību komisijas Reģionālajā grupā deleģēt Jelgavas domes priekšsēdētāju Andri Rāviņu. Pēc sēdes Ozolnieku novada Brankās dalībnieki apmeklēja stikla konstrukciju ražošanas uzņēmumu UPPE, kas, starp citu, aizpērn ieguva Zemgales Gada uzņēmuma atzinību.

Avots: Zemgales Plānošanas reģiona mājaslapa www.zemgale.lv