Un izbriduši ikdienības tumsu, ar savu gaismu Ziemassvētki nāk

Salas novada domes piešķirtais pabalsts pārtapis Ziemassvētku saldumu paciņās Salas novada bērniem un senioriem

13:05, 22.Decembris, 2020 , Novada ziņas , Izglītība , Kultūra
Un izbriduši ikdienības tumsu, ar savu gaismu Ziemassvētki nāk

 

Laiks pirms Ziemassvētkiem Salas novada pašvaldības izglītības un kultūras iestādēs, kā arī sociālajā dienestā allaž bijis ļoti  aktīvs un darbīgs. Lai arī plosās Covid-19 pandēmija, Salas novada domes piešķirtās Ziemassvētku saldumu paciņas sākušas ceļu pie saviem īpašniekiem.

Salas novada dome piešķīra pabalstu Ziemassvētku dāvanu (saldumu paciņu) iegādei Salas novada pirmsskolas vecuma bērniem, 1. - 4. klašu skolēniem un tiem novada bērniem, kuri uzturas sociālās aprūpes iestādēs. Vienas paciņas vērtība ir 7 euro.

Salas novadā ir 53 deklarēti pirmsskolas vecuma bērni, kuri neapmeklē pirmsskolas izglītības iestādi.  Šie mazuļi savas Ziemassvētku saldumu paciņas saņems no mūsu novada kultūras iestāžu darbinieku rokām. Sēlpils pagasta mazuļi savas Ziemassvētku saldumu tūtas jau saņēmuši. Tās katram bērnam uz mājām nogādāja Sēlpils pagasta pārvalde.

Diemžēl, ārkārtas situācija valstī un Coronavīrusa ierobežošanas pasākumi lieguši piepildīt visas kultūras darbinieku burvīgās ieceres svētku noskaņas radīšanā. Piem., Salas kultūras nama 1. stāvā plānoja darboties “Rūķu saldumu namiņš”. Savukārt, Biržu Tautas namā nupat, nupat svētku sajūtas sāktu radīt “Salaveča rezidence”.

Arī mūsu novada pirmsskolas izglītības iestādēs laiks rit Ziemassvētku gaidās. Kā nu ne! Ziemassvētku vecītim taču maisā nogūlušas 120 saldumu paciņas visiem bērnudārza “Ābelīte”  un 35  Biržu pamatskolas pirmsskolas grupiņas bērniem.

1.-4. klašu skolēniem 97 saldumu paciņas tika nogādātas Salas vidusskolā, 80 – Biržu pamatskolā un 6 – Jēkabpils 2. vidusskolā.

Ziemassvētku siltumu un gaišumu gaidot, Salas novada dome, kopā ar Sociālo dienestu sarūpējusi 21 saldumu paciņu vientuļajiem senioriem mūsu novadā, kā arī pansionātā “Jaunāmuiža” un Viesītes veselības un sociālās aprūpes centrā mītošajiem četriem senioriem, kuri deklarēti Salas novadā.  Vienas dāvanas vērtība ir 10 euro.

Lai gaiši un mīlestības pilni Ziemassvētki ienāk ikkatrā sirdī un mājā! Lai Jaunais gads paver ceļu gaišām domām, cerībām visam labajam un dod spēku jaunu ieceru īstenošanai!

Informāciju sagatavoja: Jolanta Grandāne
Sabiedrisko attiecību un tūrisma lietu speciāliste
Salas novada pašvaldība
Tālrunis: +371 29156210
E-pasts: referente@salas.lv