Trūcīgajām un maznodrošinātajām personām ir iespēja saņemt atbalsta pakas

19:10, 20.Aprīlis, 2021 , Novada ziņas
Trūcīgajām un maznodrošinātajām personām ir iespēja saņemt atbalsta pakas

Nabadzība un sociālā atstumtība vēljoprojām daudzās Eiropas Savienības valstīs ir liels izaicinājums, kam īpaši pakļautas viena vecāka un daudzbērnu ģimenes, pensionāri, cilvēki ar invaliditāti un bezpajumtnieki. Lai mazinātu sociālo nevienlīdzību starp dažādām sabiedrības grupām, Sabiedrības integrācijas fonds Eiropas Atbalsta fonda vistrūcīgākajām personām ietvaros sniedz pārtikas un pamata materiālo atbalstu, kā arī veicina sociālo iekļaušanu ar dažādu papildpasākumu palīdzību.

Kas var saņemt palīdzību?

Saņemt pārtikas un pamata materiālo palīdzību, kā arī piedalīties papildpasākumos, ir iespējams ģimenēm vai atsevišķi dzīvojošām personām, kuras:

• atbilst trūcīgas mājsaimniecības statusam;
  • nonākušas krīzes situācijā;
  • atbilst maznodrošinātas mājsaimniecības statusam, kurā ienākumi mēnesī nepārsniedz 327 euro pirmajai vai vienīgajai personai, bet katrai nākamai personai mājsaimniecībā 229 eiro.
Kādi dokumenti nepieciešami, lai saņemtu atbalstu?

Svarīgi! Personai ir jāvēršas pašvaldības sociālajā dienestā, lai saņemtu izziņu par trūcīgas, maznodrošinātas vai krīzes situācijā nonākušas mājsaimniecības statusu.

Kādu atbalstu var saņemt?
Atbalsta pakas
  • pārtikas preču komplekti;
  • higiēnas un saimniecības preču komplekti;
  • pārtikas preču komplekti maziem bērniem (3 veidi atkarībā no bērna vecuma);
  • higiēnas preču komplekti maziem bērniem (4 veidi atkarībā no bērna vecuma);
  • skolas piederumu komplekti (bērniem vecumā no 5-16 gadiem).

PĀRTIKAS UN PAMATA MATERIĀLĀS PALĪDZĪBAS PAKAS SALAS NOVADĀ IZDALA:

P – Tr. 8.30. – 12.00. 13.00. – 17.00.

C. 8.30. – 12.00. 12.30. – 17.00.

P.  8.30. – 12.00. 12.30. – 16.00.

Salas pagastā: Inga Veiba - Tālr. 26806776, 65237747; Susējas iela 9, Sala, Salas pag., Salas novads

Biržos  Gunta Ūberga Tālr. 28793902; Biržu iela 11, Birži, Salas pagasts, Salas novads

Sēlpils pagastā Valda Kravale  Tālr. 27839534; P.Barisona iela 6, Sēlpils pagasts, Salas novads

Kā norāda Sabiedrības integrācijas fonda sekretariāta direktore Zaiga Pūce, Covid-19 pandēmijas sekas ir saasinājušas sociālekonomisko nevienlīdzību un likumsakarīgi ietekmējušas visnabadzīgākās un visnelabvēlīgākajā situācijā esošās, diskriminācijai pakļautās un neaizsargātās sociālās grupas Latvijā. Lai mazinātu pandēmijas ietekmi uz mājsaimniecību ienākumu līmeni un spēju sevi nodrošināt, tika paplašināts sniegtā atbalsta apjoms.

“Saistībā ar to, ka janvārī tika palielināts ienākumu slieksnis mājsaimniecībām, no kura iespējams saņemt atbalsta pakas, šogad plašāks iedzīvotāju loks varēs saņemt atbalstu Eiropas Atbalsta fonda vistrūcīgākajām personām ietvaros. Tāpat, ņemot vērā ilgstoši valstī izsludināto ārkārtējo situāciju, plānojam programmai piesaistīt papildu finansējumu, lai efektīvi turpinātu cīnīties ar nevienlīdzību un sniegtu palīdzību sabiedrības neaizsargātākajām grupām, ko Covid-19 pandēmija skārusi vissmagāk,” skaidro Zaiga Pūce.