Sēlijas novadu apvienības sapulce Ilūkstē

17:13, 25.Jūnijs, 2019 , Novada ziņas , Dažādi , Kultūra
Sēlijas novadu apvienības sapulce Ilūkstē

20. jūnijā, Ilūkstē norisinājās kārtējā Sēlijas novadu apvienības dalībnieku sapulce. Šajā reizē, kopīgi ar visiem septiņiem Sēlijas novadu priekšsēdētājiem, ierādās arī novadu sabiedrisko attiecību speciālisti, kultūras darbinieki, tūrisma speciālisti un Sēlijas radošie cilvēki, lai pārrunātu par septembrī notiekošo Sēlijas dienu un filmas veidošanu par Sēliju.

Pavisam drīz, 29. jūnijā, Jēkabpils novada Ābeļu pagastā norisināsies jau septītie Tautas mākslas svētki “Sēlija Rotā”, tāpēc Sēlijas novadu apvienības priekšsēdētājs Arvīds Kviesis sapulci sāka, rosinot izrunāt vēl nenoskaidrotās minētā pasākuma detaļas. Šā gada pasākuma organizatori - Jēkabpils novada pašvaldība, īsumā izklāstīja pasākuma norisi un pēdējos sagatavošanās darbus.

Tālāk Ilūkstes novada pārstāvji klātesošos informēja par Latvijas Nacionālajā bibliotēkā plānoto “Sēlijas dienu” 28. septembrī, kas varētu veidoties no trim blokiem: izstādes par Sēlijas novadiem, konferences un kultūras daļas. Tika izrunāts, kas varētu būt eksponēts izstādē, kādi lektori un vadītāji jāpiesaista konferencei, kādas tēmas jāaktualizē un ko parādīt kultūras sadaļā, lai gala rezultātā šis pasākums sniegtu lielu devumu Sēlijas atpazīstamībai Rīgā un pašiem sēliešiem kopumā.

Nākamais izskatāmais jautājums darba kārtībā bija - filmas veidošana par Sēliju. Ir radusies ideja, ka visi novadi varētu apvienoties un izveidot kopīgu dokumentālo filmu, kurā tiktu parādīts kas unikāls un neparasts par Sēliju – tās vietām un cilvēkiem; ļaut skatītājiem izjust "Sēlijas elpu". Visu septiņu Sēlijas novadu pārstāvjiem dots uzdevums izlemt un pieteikt, ko vēlētos parādīt un par ko pastāstīt minētajā filmā. Filmas režisors apņēmies būt žurnālists Sandijs Semjonovs.

Noslēgumā Sēlijas novadu apvienības vadītāja vietnieks, Ilūkstes novada domes priekšsēdētājs Stefans Rāzna aktualizēja jautājumu par Administratīvi teritoriālo reformu. Kolēģi no kaimiņu novadiem izklāstīja par tikšanos  ar VARAM ministru Juri Pūci Jēkabpilī.

Noslēgumā sapulces dalībnieki atvadījās, lai jau šo sestdien, 29. jūnijā, satiktos Jēkabpils novada Ābeļu pagastā kopīgi veidotajos Tautas mākslas svētkos “Sēlija Rotā”.


Informāciju sagatavoja: Agnese Putniņa
Nereta novada pašvaldības
sabiedrisko attiecību speciāliste
E-pasts: agnese.putnina@neretasnovads.lv