Salas novada pašvaldība informē par Covid-19 skartās apdzīvotās vietas "Birži" situāciju

15:00, 12.Oktobris, 2020 , Jaunumi , Novada ziņas
Salas novada pašvaldība informē par Covid-19 skartās apdzīvotās vietas
Lais skatītu infografiku pilnā apjomā, uzklikšķiniet uz tās!

Aizvadītajā diennaktī Salas novada, Salas pagasta Biržos reģistrēts pirmais cilvēks, kuram apstiprināta aktīva Covid-19 infekcija. Salas novada pašvaldības rīcībā esošā neoficiālā informācija liecina, ka infekcijas avots ir izsekojams.

Pēc Covid-19 infekcijas apstiprināšanas Biržos, Salas novadā pagaidām nav noteikti nekādi citi papildu ierobežojumi. Publiskie pasākumi novadā notiek, organizatoriem nodrošinot epidemioloģiskās drošības pasākumus, tāpat arī sabiedriskās iestādes un vietas iedzīvotāji var apmeklēt līdzšinējā kārtībā.

Salas novada pašvaldība aicina turpināt ievērot epidemiologu ieteikumus, to skaitā:

  1. saslimušajiem – karantīnu;
  2. SPKC noteiktajām kontaktpersonām – pašizolāciju;
  3. pārējiem ievērot visus epidemioloģiskās drošības pasākumus – bieži mazgāt rokas, vēdināt telpas, dezinficēt virsmas, sabiedriskajā transportā lietot mutes un deguna aizsegus, ievērot sociālo distancēšanos publiskos pasākumos un sabiedriskās vietās u.c.

Epidemiologs Jurijs Perevoščikovs 5. oktobrī preses konferencē pēc Ministru kabineta ārkārtas sēdes, sniedzot atbildes uz žurnālistu jautājumiem par situāciju valstī, norādīja, ka inficēšanās riski gadījuma kontaktu ceļā ir tuvu nullei. Tāpēc aicinām Salas novada iedzīvotājus saglabāt mieru, tomēr stingri ievērot visus drošības un piesardzības pasākumus, lai apturētu koronavīrusa COVID-19 izplatību. Esiet atbildīgi pret savu ģimeni, kaimiņiem, draugiem, kolēģiem un sabiedrību kopumā, jo tikai tā mēs varam apturēt šī vīrusa izplatību!

Salas novada pašvaldība ik dienas seko līdzi Covid-19 saslimstības rādītājiem un sadarbojas ar SPKC un citām institūcijām Covid-19 izplatības ierobežošanai.

Informāciju sagatavoja; Jolanta Grandāne
Sabiedrisko attiecību un tūrisma lietu speciāliste
Salas novada pašvaldība
Tālrunis: +371 65237748; mob. tālrunis: +371 29156210
E-pasts: referente@salas.lv