Izskanējuši Tautas mākslas svētki "Sēlija Rotā"

10:38, 02.Jūlijs, 2019 , Novada ziņas , Kultūra
Izskanējuši Tautas mākslas svētki

29. jūnijā izskanējuši krāšņi un emocijām piepildīti Sēlijas novadu apvienības rīkotie VII Tautas mākslas svētki "Sēlija Rotā" Jēkabpils novada Ābeļos.

Pirmo reizi septiņu Sēlijas novadu tautas mākslas kolektīvi pulcējās Ilūkstes estrādē, 2013. gadā. Otrie svētki notika Salas novadā - Sēlpils pagasta Zvejnieklīcī, kur svētki ieguva savu skanošo nosaukumu "Sēlija Rotā" un salietes Vairas Puidas izstrādāto logo. Trešos Tautas mākslas svētkus rīkoja Jaunjelgavas novads. 2016. gadā stafeti pārņēma Aknīstes novads. Vislietainākie svētki norisinājās Viesītē. VI Tautas mākslas svētki "Sēlija Rotā" notika pagājušajā gadā Neretā. Plānots, ka nākamajā - 2020. gadā svētki atgriezīsies savā dzimšanas vietā - Ilūkstes novadā.

Foto autors: Kaspars Siliņš, https://www.kaspars-silins.lv