Noslēdzies biedrības "Lauku partnerība "Sēlija"" radošais konkurss "Vedējs 2019"

10:43, 06.Augusts, 2019 , Dažādi , Nevalstiskās organizācijas
Noslēdzies biedrības
Biedrības «Lauku partnerība Sēlija» rīkotā radošā konkursa «Vedējs 2019» noslēguma pasākums notika Rubeņu parka Rūķu pļavā. Tas pulcēja vedējus, viņu teicējus jeb aprakstu autorus un atbalstītājus un draugus.

Tradicionāli, konkursa noslēgums notiek iepriekšējā gada laureāta pašvaldībā, līdz ar to Rubeņu parkā,  kopā ar citiem pagasta ļaudīm, viesus uzņēma 2018. gada kon­kursa uzvarētāja, Rube­nes pagasta un Jēkabpils novada kultūras darba vadītāja Inta Tomāne.

Šogad aizritējis jau 14. konkurss, kas  ļāva iepazīt deviņus aprakstu varoņus un aprakstu au­torus,

Intas Tomānes vārdiem sakot: «godināt cilvēkus, kas mūsu dzīvi dara ko­šāku, labāku un godīgāku».
No Salas novada šogad konkursam tika pieteikta un balvu saņēma biedrības "Holista" valdes priekšsēdētāja Olga Kuņaņkina. Vedēju balvas (vēja lukturīšus) ik gadu veido keramiķe Ineta Dzirkale no Atašienes.

Konkursa ilgmūžība ir apliecinājums gan lauku cilvēku vitalitātei, atraktivitātei, sirds dāsnumam un talantiem, gan tam, ka lauki un lauku dzīves vide ir lieliska iespēja ikvienam. Biedrību aktīvisti, lieliskas ģimenes, kultūras darbinieki, pedagogi, cilvēki ar interesantu vaļasprieku, uzņēmēji un citi ir pozitīvi domājoši, citus iedvesmojoši un  darbos līdzi aicinoši. Visi citi un arī šī gada konkursam pieteiktie cilvēki ir vedēja vārda cienīgi.

«Vedējs 2019» šogad ir Jeļena Hnikina - Krustpils novada Kūku bibliotēkas vadītāja.

Viņa stāsta, ka gandarījumu par paveikto sniedz mirdzums cilvēku acīs: "Tas man ir liels gods un patīkami, ka tā novērtē manu darbu. Es vienkārši daru to, kas man patīk. Daudz palīdz ģimene, draugi, darbabiedri, sadarbības partneri un atbalstītāji. Pal­dies par pozitīvajām emocijām, un uz tikšanos nākamgad Kūkās", aicina Jeļena Hnikina.
Par muzikālajiem sveicieniem «Vedējā 2019» gādāja Rubeņu kultūras nama folkloras kopa «Kāre» un saksofonists Andis Ķīsis. Bet dalībnieku garšas kārpiņas lutināja Rubeņu Gardēžu kluba vārītā Vedēju zupa.

Avots: www.bdaugava.lv, Inese Zone

Informāciju ievietoja: Jolanta Grandāne
Sabiedrisko attiecību un tūrisma lietu speciāliste
Salas novada pašvaldība