Vērtīgi padomi, kā uzveikt stresu

Lekcijas Salas novadā

11:10, 16.Oktobris, 2018 , Mūžizglītība , Izglītība , Projekti
Vērtīgi padomi, kā uzveikt sresu

Lai ziema (un ne tikai) nenoķer jūs pilnīgi nesagatavotus,

  • 17. oktobrī plkst. 18.00 Biržu Tautas namā,
  • 24. oktobrī plkst. 18.00 Salas vidusskolas vecajā skoliņā
  • 25. oktobrī plkst. 18.00 Sēlpils kultūras namā

gaidām jūs uz psiholoģijas doktores, organizāciju psiholoģes, sistēmiskās konsultantes, starptautiska līmeņa treneres Ilutas Krūmiņas lekciju Salas novadā.

"Kā uzvarēt stresu?" 

Kurš gan nepazīst stresu? Taču tas ir lieks, un ir jāmācas stresu uzveikt, jo ilgtermiņā tas spēj sagādāt ne tikai grūtības, bet arī nopietnas dzīves kvalitātes problēmas.

Bezmiega, imūnsistēmas darbības traucējumu, svara izmaiņu, straujas garastāvokļa maiņas, palēninātas smadzeņu darbības, samazinātas hormonu ražošanas un citu veselības problēmu izraisītājs var būt stress. Lai gan zināms, ka stress noteiktās devās ir normāls un pat veselīgs, daudzi cilvēki aizvada savas dienas pārmērīgā satraukumā un steigā, tādējādi nelabvēlīgi ietekmējot savu labklājību.

Mūsdienās stress ir kļuvis par izplatītu parādību ne tikai pieaugušo, bet arī pusaudžu un pat bērnu vidū.

Daudziem tas droši vien ir zināms, ka stress var būt jūsu iedvesmas Ferrari: ja nesavaldīsiet, tad ietrieks jūs depresijas stūrī, un tajā pašā laikā, stress var būt jūsu iedvesmas Ferrari, kas var jūs aizvest.. kur vēlaties. 

Ja stress ir negatīvs, tad visi personiskās dzīves un darba procesi, lai cik talantīgi tie nebūtu plānoti un jūs paši nebūtu izcili apķērīgi, var vienkārši mežģīties uz katra soļa.

It kā zināms, vai ne? 

Lielais izaicinājums ir šī stresa nemanāmība, uzkrāšanās un beigās mūsu pierašana pie tā... Kad it kā viss liekas normāli... vai tomēr nē?

Piedāvātājā psiholoģijas doktores Ilutas Krūmiņas lekcijā tiks piedāvāts rast atbildes arī uz jautājumiem, kā samazināt stresu, kurš rodas neefektīvas starppaaudžu komunikācijas dēļ, tāpat, kā samazināt stresu jauniešiem, nespējot izvēlēties savu nākotnes profesiju, kā vecāki var veiksmīgāk atbalstīt savus bērnus karjeras izvēlē. 

Minētā lekcija Salas novadā norisināsies, pateicoties Eiropas Sociālā fonda (ESF) finansējumam projekta „Vietējās sabiedrības veselības veicināšanas un slimību profilakses pasākumi Salas novadā” ietvaros. Tāpēc, katram dalībniekam pirms lekcijām būs jāizpilda Eiropas Sociālā fonda pasākuma dalībnieka aptaujas anketa. 

Projekta kopējās izmaksas ir 49116,00 EUR, no kurām Eiropas Sociālā fonda līdzfinansējums 41748.60 EUR, jeb 85 % un valsts budžeta finansējums 7367.40 EUR, jeb 15 %. Projekta īstenošana turpināsies līdz 2019.gada decembrim.

Papildus informācija: Ligita Kadžule
projekta vadītāja 
Tālrunis: 65237707, 25460441
E-pasts: ligita.kadzule@gmail.com