Mūsu novadnieks Rihards Kadirovs nominēts "Gada lauksaimnieks Baltijas jūras reģionā" balvai

Zemnieku saimniecība "Jaunozoli"

12:13, 24.Septembris, 2019 , Lauksaimniekiem , Uzņēmējdarbība , Jaunatne
Salas novada lauksaimnieks Rihards Kadirovs nominēts

Pasaules Dabas Fonds, sadarbībā ar Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centru, rīko konkursa „Gada lauksaimnieks Baltijas jūras reģionā” apbalvošanas pasākumu. Tā laikā būs iespējams iepazīties ar inovatīviem veidiem, kā lauksaimnieki var samazināt Baltijas jūras piesārņojumu.

Šogad, kā Latvijas uzvarētāju, PDF un LKKC izvēlējušies Rihardu Kadirovu, un viņa saimniecību “Jaunozoli”, Salas pagasta, Salas novadā. Kā konvencionāls lauksaimnieks, Rihards tomēr tika izvēlēts kā uzvarētājs, jo izmanto inovatīvu pieeju lauksaimniecībai, mazinot tās ietekmi uz apkārtējo vidi. Viena no metodēm, ko Rihards izmanto - ‘strip-till’ jeb vienu no bezaršanas metodēm. Izmantojot šo metodi, viņš ievērojami mazinājis barībvielu noplūdi Latvijas ūdeņos. 

Konkurss ir starptautisks un pirmo reizi notika 2009. gadā astoņās Baltijas jūras reģiona valstīs.

Konkursa gaitā katrā no Baltijas jūras reģiona valstīm žūrija izvirza finālistu, kurš pārstāv valsti reģionālā līmenī un pretendē uz naudas balvu 10 000 euro un titulu „GADA labākais lauksaimnieks Baltijas jūras reģionā”. Kā valsts izvirzīts finālists, pretendents jau saņems 1000 euro.

Konkursa mērķis ir izcelt labas un Baltijas jūrai draudzīgas lauksaimniecības prakses piemērus, veicināt zināšanu un informācijas apriti starp Baltijas jūras reģiona valstīm, kā arī sniegt pozitīvus, iedvesmojošus un inovatīvus praktiskos piemērus, lai veicinātu iespējami plašu ilgtspējīgas lauksaimniecības prakses izplatību.

Informāciju sagatavoja: Jolanta Grandāne
Sabiedrisko attiecību un tūrisma lietu speciāliste
Salas novada pašvaldība
Tālrunis: 29156210
E-pasts: referente@salas.lv