Svētku noformējums Salas novadā "Apslēpto dārgumu sala"

13:08, 02.Jūnijs, 2021 , Kultūra
Svētku noformējums Salas novadā

Ik gadu maija pēdējā sestdienā tiek svinēti Salas novada svētki. Pandēmijas dēļ 2020. gadā tie nenotika, taču šogad svētku atzīmēšana notika netradicionālā veidā – veidojot dažādus svētku noformējums novadā.

Ierastās Salas BUB iedzīvotāju modināšanas vietā, šogad novada iedzīvotāju rīts iesākās ar dziesmām Salas, Sēlijas un Ošānu ciemos, kur uz improvizētas braucošas skatuves, uzstājās novadnieces Adriāna Turlaja un Melita Rozentāle. Meiteņu pavadībā modināt iedzīvotājus devās arī Salas novada simboli – zemenes, zem kurām slēpās ikgadējais animators Roberts Jānis Briedis un Silvija Aizporiete. Īpašs paldies braucošās skatuves šoferim Valdim Plociņam un uzņēmumam SIA “Multiloģistika”, - tā valdes loceklim Romānam Šatohinam, par piedāvāto iespēju izmantot uzņēmuma transportu pasākuma ietvaros!

Pusdienlaikā, kad saule jau bija cēlusies augstu debesīs, novada iedzīvotājiem tika piedāvāta iespēja piedzīvot emocijām pilnus mirkļus, jo uz Salas ciema laukuma tika izveidots “balonu parks”, kuru apmeklējot, bija iespēja redzēt dažādus pasaku tēlus, piemēram, ezi, lapsu, zaķi un citus. Šeit jāpateicas par sadarbību bērnu attīstības un atpūtas centram “Palla”, kas veidoja balonu parku jau no 6.00 rītā. Tāpat “balonu parka” realizācijā jāpateicas Salas novada jauniešu domei, kas brīvprātīgi palīdzēja izvietot, kā arī uzraudzīt šo noformējumu dienas laikā.

Pie Salas kultūras nama ceļot cauri laikiem ļāva Daiņa Ormaņa fotoizstāde, kas atspoguļoja Salas novadu un tā iedzīvotājus pagājušā gadsimta fotogrāfijās. Tās tika ņemtas no Daiņa Ormaņa personīgā arhīva.

Paralēli Daiņa Ormaņa izstādei, pie Salas kultūras nama, baltajā vītolā, tika izvietota Salas novada jauniešu centra organizētā foto izstāde “Salas novads manā sirdī”, ar pašu novada iedzīvotāju veidotajām fotogrāfijām par īpašajām vietām Salas novadā. Liels paldies Salas novada bērnu un jauniešu centra vadītājai Lindai Kalniņai par iniciatīvu un atbalstu svētku organizēšanā!

Savukārt Salas kultūras nama telpās notika Salas novada pašvaldības rīkota Salas novada apbalvojumam 2020. gadā izvirzīto iedzīvotāju un uzņēmumu apbalvošana. Pasākums notika bez skatītājiem un katrs apbalvojuma saņēmējs tikai aicināts ierasties individuālā laikā.

Piedāvājot dažādas atpūtas iespējas, šajā dienā notika orientēšanās sacensības Salas novadā 2 kategorijās – auto/moto/velo kategorijā un orientēšanās bez transportlīdzekļa. Sacensību kategorijā "orientēšanās bez transportlīdzekļa" - 1. vietu ieguva komanda "Šira-K" (14 punkti); 2. vietu - Kristiāns Škagals (12 punkti), savukārt kategorijā "auto/moto/velo orientēšanās" - 1. vietu ieguva komanda "Abi krasti" (22 punkti); 2. vietu - komanda "Susuri" (21 punkts); 3. vietu - komanda "Sarkanie mersieši" (20 punkti); 4. vietu - komanda "Ružes" (18 punkti); 5. vietu - komanda "Podvāzes laivinieki" (13 punkti). Pateicamies dalībniekiem par iesaistīšanos un dalību!

Pēc emocijām bagātas dienas, vakarā ieskandināt māju pagalmus Salā, Sēlijā un Ošānos braucošajā skatuvē devās Ēriks Gruzniņš, kurš izpildīja savas vispopulārākās un skanīgākās dziesmas.

Mēnessgaismā iedzīvotāji tika aicināti baudīt mierīgu atpūtu pie Sankaļu HES, kur bija uzstādīti dažādi gaismas objekti un skanēja relaksējoša mūzika.

Neatņemama svētku sastāvdaļa ir muzikālais noformējums, tāpēc pateicamies Agrim Grāmatniekam par operatīvu un mobilu darbu visas dienas un nakts garumā! Tāpat sakām paldies visiem novada iedzīvotājiem un viesiem, kuri, spītējot noslēpumainajai svētku afišai, to atrisināja un devās baudīt sagatavotos svētku noformējumus, kā arī Salas novada pašvaldībai par finansiālu atbalstu.

Informāciju sagatavoja: Evija Paslauska
Salas kultūras nama 
kultūras pasākumu organizatore
Tālrunis: +371 65237870+371 20233947
E-pasts: salaskn@inbox.lv

 

Svētku noformējums Salas novadā "Apslēpto dārgumu sala"