Panākumus guvis Sēlpils kultūras nama sieviešu vokālais ansmablis "Lira"

09:35, 13.Marts, 2019 , Kultūra
Panākumus guvis Sēlpils kultūras nama sieviešu vokālais ansmablis

2019. gada 10. martā Valkas Jāņa Cimzes mūzikas skolā norisinājās II Latvijas sieviešu vokālo ansambļu konkursa I kārta, kurā tika noskaidroti labākie ansambļi trīs kategorijās – mazās vokālās grupas; ansambļi ar dalībnieku skaitu no 7 līdz 12 dziedātājām un pusprofesionālie vokālie ansambļi. Kopā dalību konkursam bija pieteikuši 63 sieviešu vokālie ansambļi, to starp arī Salas novada Sēlpils kultūras nama sieviešu vokālais ansamblis “Lira”, Agneses Levinskas vadībā.

Žūrija: Mārīte Puriņa - Latvijas Nacionālā kultūras centra Vokālo ansambļu nozares padomes priekšsēdētāja, Lielvārdes novada mūzikas un mākslas skolas direktore; Antra Strikaite - mūzikas pedagoģe, Valsts izglītības satura centra Interešu izglītības un audzināšanas darba nodaļas vadītājas vietniece; Dace Bula - vokālā pedagoģe, Latvijas vokālo ansambļu asociācijas valdes locekle un Lauris Goss - Latvijas Nacionālā kultūras centra koru un vokālo ansambļu eksperts.

Sēlpils kultūras nama sieviešu vokālais ansamblis “Lira” startēja ansambļu grupā, kurā dalībnieču skaits ir no 7 līdz 12 dziedātājām, ar 42,56 punktiem iegūstot I pakāpes diplomu, un ierindojoties 3. vietā deviņu ansambļu grupā.

Apsveicam ansambļa dalībnieces un vadītāju Agnesi Levinsku!  

Attēls: Salas novada pašvaldības arhīvs
Lai skatītu attēlu pilnā apmērā, uzklikšķiniet uz tā!

Ar konkursa rezultātiem var iepazīties ŠEIT.

Uzziņai: 2018. gadā Latvijā darbojās aptuveni 700 vokālie ansambļi, no kuriem Latvijas vokālo ansambļu konkursa II kārtā un Finālā piedalījās 134 vokālie ansambļi, t.sk. 33 jauktie, 4 pusprofesionālie, 66 sieviešu, 15 vīru un 16 senioru vokālie ansambļi.

Informāciju sagatavoja: Jolanta Grandāne
Sabiedrisko attiecību un tūrisma lietu speciāliste
Salas novada pašvaldība
Tālrunis: 29156210
E-pasts: referente@salas.lv