Koris "Sēlpils" piedalījies Emiļa Melngaiļa mūzikas svētkos

11:52, 10.Jūnijs, 2019 , Kultūra
Koris

8. jūnijā Emiļa Melngaiļa novadpētniecības muzejā, Limbažu novada Vidrižu pagasta “Melngaiļos” visas dienas garumā notika slavenā latviešu komponista, folklorista, mūzikas kritiķa un publicista Emiļa Melngaiļa 145 gadu jubilejai veltīti svētki. Svētkos piedalījās kori no visas Latvijas, ap 2000 dziedātāju, arī Salas novada Sēlpils pagasta jauktais koris “Sēlpils”, diriģente Agnese Grudinska.

Pasākuma mākslinieciskais vadītājs - Kaspars Ādamsons, režisors un vadītājs - Imants Strads.

Dienas gaitā notika dažādas sportiskas aktivitātes, kuras savulaik bija tīkamas Emilim Melngailim, piemēram, riteņbraukšana, šaha spēle, makšķerēšana un citas nodarbes.

Plkst. 14.00 Igates Svētā Jāņa Kristītāja un Marijas Magdalēnas baznīcā skanēja Garīgās mūzikas koncerts, kurā piedalījās Latvijas Universitātes sieviešu koris “Minjona”, mākslinieciskais vadītājs Romāns Vanags un Ogres novada Kultūras centra jauktais koris “Ogre”, mākslinieciskais vadītājs Jānis Zirnis. Savukārt, plkst. 17.30 baznīcā notika Ekumēniskais dievkalpojums.

Plkst. 19.00 ikviens bija aicināts uz Latvijas koru koncertu “Birzēs i norās”. Koncertā skanēja Emiļa Melngaiļa spilgtākās tautasdziesmu apdares un oriģināldziesmas, kā arī citu autoru skaņdarbi jaukto, sieviešu un vīru koru izpildījumā.

Visus koristus un klātesošos uzrunāja Latvijas Republikas Kultūras ministre Dace Melbārde.

Emiļa Melngaiļa svētkus rīkoja Latvijas Nacionālais kultūras centrs, sadarbībā ar Limbažu novadu un Vidrižu pagastu.

Netradicionālajās spēlēs jauktais koris “Sēlpils” ieguva godpilno 3. vietu, saņemot Pateicības rakstu.

 

Informāciju sagatavoja: Anita Gerasimova
Sēlpils kultūras nama direktore
Salas novads
Tālrunis: 27839598
E-pasts: anita.gerasimova@inbox.lv

Koris Sēlpils Emiļa Melngaiļa mūzikas svētkos Vidrižos, 8. jūnijā, 2019