Izstādes “Māksla tumsā” atklāšana 16.maijā – aicināts ikviens!

12:42, 13.Maijs, 2019 , Kultūra , Projekti , Jaunatne
Izstādes “Māksla tumsā” atklāšana 16.maijā – aicināts ikviens!

Lai skatītu afišu pilnā apjomā, uzklikšķiniet uz tās!

     

“Solidaritātes projekta “Jaunieši VAR” komanda aicina ikvienu uz radošo darbu izstādes “Māksla tumsā” atklāšanas pasākumu, kas notiks 16. maijā plkst. 17:00 Salas kultūras namā, Kino zālē. Izstādes atklāšanā būs iespēja apskatīt radošos darbus, parunāt ar to autoriem un uzzināt vairāk par Solidaritātes projekta “Jaunieši VAR” ideju un šo Eiropas Solidaritātes korpusa projektu veidu un tā piedāvātajām iespējām jauniešiem.

Izstādes darbi tapuši aprīlī un maijā, Salas novada jauniešiem piedaloties radošo un māksliniecisko nodarbību ciklā “Māksla tumsā” un vairākās citās projekta aktivitātēs.

Solidaritātes projekta “Jaunieši VAR” komanda aprīlī Bērnu un jauniešu centrā organizēja 3 neformālas jauniešu pēcpusdienas:

  • 4. aprīlī notika neformāla jauniešu aktivitāte “Jaunieši un viņu izaicinājumi”
  • 11. aprīlī notika neformāla jauniešu aktivitāte “Mākslinieka ceļš”
  • 18. aprīlī notika neformāla jauniešu aktivitāte “Izaicinājumi pārtop mākslā”

Aktivitātē “Jaunieši un viņu izaicinājumi”, jaunieši iepazina jēdzienu “izaicinājums” un apkopoja jauniešu izaicinājumus un grūtības dzīvojot Salas novadā, kā arī domāja tiem risinājumus. Nākamajā nodarbībā “Mākslinieka ceļš”, kas notika 11. aprīlī, jaunieši iepazina Salas kultūras nama mākslinieces Elīnas Ūbergas ceļu uz viņas profesiju – māksliniece, visi kopā arī radīja kolāžu par to, kādu viņi vēlētos redzēt Salas novadu pēc 10-15 gadiem. Nākamajā nodarbībā “Jaunieši un viņu izaicinājumi”, kas notika 18. aprīlī, jaunieši tika izaicināti radīt mākslas darbus dažādās tehnikās.

Pēc šīm nodarbībām Kultūras nama Kino zālē notika neformālas jauniešu pēcpusdienas cikla “Māksla tumsā” ietvaros:

  • 25. aprīlī notika neformāla jauniešu aktivitāte “Māksla tumsā”
  • 2. maijā notika neformāla jauniešu aktivitāte “Māksla tumsā”
  • 9. maijā notika neformāla jauniešu aktivitāte “Māksla tumsā”

Šo aktivitāšu laikā jaunieši vispirms tika iepazīstināti ar dažādām mākslas tehnikām un veidiem kā savu ideju atspoguļot caur mākslas darbu, pēc tam katrs jaunietis vai pa pāriem izstrādāja sava darba ideju un skici, pēc tam jaunieši ķērās pie krāsām un otām un savu ideju uzgleznoja. Aktivitātes notika neformālā gaisotnē un tika papildinātas ar spēlēm un tējas pauzēm!

Paldies visiem jauniešiem par dalību aktivitātēs, radošajām idejām un pozitīvajām emocijām! Uz izstādes atklāšanu aicinām arī visus jauniešus, kuri piedalījušies aktivitātēs, jo vēlamies Jums pateikt īpašu paldies.

Projekts “Jaunieši VAR” tiek finansēts ar Eiropas Komisijas Eiropas Solidaritātes korpusa, kuru Latvijā administrē Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra, atbalstu. Šī publikācija atspoguļo vienīgi autora uzskatus, un Eiropas Komisija nevar uzlikt atbildību par tajā ietvertās informācijas jebkuru iespējamo izlietojumu.

Informāciju sagatavoja; Elīna Ziediņa
Jaunatnes lietu speciāliste
Salas novada pašvaldība
Tālrunis: 25712909
E-pasts: jaunatne@salas.lv