“Jaunsēlpils dižkoku parāde” Sēlpils 1. bibliotēkā

14:17, 12.Augusts, 2019 , Kultūra
“Jaunsēlpils dižkoku parāde” Sēlpils 1. bibliotēkā

Cilvēks un daba vienmēr dzīvojuši mijiedarbībā. Kā cilvēkam, tā ikvienam dabā ir sava dzīve un savs liktenis. Arī kokiem… Vēl jo bagātāk sevī vēsturi glabā dižkoki.

Sēlpils 1. bibliotēkā izvietota foto mākslinieka Aloīza Savicka fotogrāfiju izstāde “Jaunsēlpils dižkoku parāde”. Izstādē apskatāmas fotogrāfijas, kurās redzamie koki iekļauti starp dižkokiem. Visi tie aug Sēlpils pagastā, līdz ar to daudzi fotogrāfijās atpazīs vietas, ko redz ikdienā.

Tomēr, ne vienmēr sanāk pamanīt lietas, mirkļus un iespaidus. Tādēļ, varam priecāties, ka ir cilvēki, kas tos iemūžina un ļauj no cita skatu punkta pavērties uz to, ko ikdienā uztveram kā pašsaprotamu un ierastu. Izstādē “Jaunsēlpils dižkoku parāde” mēs veramies ne tikai uz kokiem, bet uz dabas bagātību, uz vērtību, kas izgājusi cauri gadu desmitiem. Tāpat kā cilvēki, arī koki ir izdzīvojuši dažādus laikus un joprojām stalti slejas pret sauli. Salauztiem zariem, pie pamestām mājām, vientuļās pļavās… Tie ir tikai atblāzma no laikiem, kad viņu paēnā veldzējās no saules karstuma, kad viņu zaros kāra šūpoles. Cilvēki ir izauguši, devušies prom. Tikai koku saknes stiepjas dziļāk savā zemē, tie stāv gadu desmitiem un stāvēs vēl ilgi.

Aloīzs Savickis jau daudziem ir pazīstams kā foto mākslinieks, ir skatītas viņa fotogrāfijas dažādās izstādēs. Viņš ir viens no fotogrāfiem, kurš prot dabā nepaiet garām vienkāršajiem, skaistajiem, it kā nemanāmajiem mirkļiem. Ar šo izstādi mākslinieks no nepamanāmības visu priekšā izcēlis vislielāko dabas vērtību, neļaujot to aizmirst, liekot novērtēt un apzināties, ka vide, kurā mēs dzīvojam, ir tik bagāta un ietver sevī tik daudz vēstures un notikumu atblāzmas.

Ikviens ir aicināts Sēlpils 1. bibliotēkā apskatīt Aloīza Savicka foto izstādi “Jaunsēlpils dižkoku parāde” līdz 13. septembrim katru darba dienu no plkst. 8.30 līdz 17.00 (pirmdienās no plkst. 9.30 līdz 18.00).

Informāciju sagatavoja: Airita Volante
Sēlpils 1. bibliotēkas vadītāja
Salas novada pašvaldība
Tālrunis: 65220922
E-pasts: selija.biblioteka@inbox.lv