“Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija 2018” Salas vidusskolas bibliotēkā

15:54, 13.Marts, 2019 , Izglītība , Kultūra
“Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija 2018”  Salas vidusskolas bibliotēkā

Lai skatītu attēlu pilnā apjomā, uzklikšķiniet uz tā!

Februārī Salas vidusskolas bibliotēkā noslēdzās, nu jau par tradīciju kļuvusī, “Bērnu, jauniešu un vecāku žūrija”.

Lasīšanas veicināšanas aktivitāte sākās septembrī ar grāmatu kolekcijas iepazīšanu. Katrā vecuma grupā (“5+”, “9+”, “11+” , “15+”  un “vecāki”) bija izlasāmas un novērtējamas 6 grāmatas. Tās bija gan latviešu autoru, gan ārzemju autoru grāmatas; gan dzejoļu, gan pasaku un stāstu grāmatas. Vecāku kolekcijā bija arī atmiņu stāstījumi.

Īpašu aktivitāti izrādīja otrklasnieki. Viņi ne tikai izlasīja grāmatas, bet divās īpašās žūrijas nodarbībās skolas bibliotēkā zīmēja un stāstīja par izlasīto. Pēc I. Zanderes grāmatas “Zirgā” viņi klausījās un skatījās 9. klases skolnieces I. Dominovskas stāstījumu par savu aizraušanos – zirgiem un jāšanas sportu. Varbūt tādēļ vēlāk, kad vajadzēja izlasītās grāmatas vērtēt un dot tām vietas, daudzi par savu mīļāko grāmatu izvēlējas tieši grāmatu “Zirgā”?

Priecēja tas, ka Bērnu žūrijai uzticīgi bija vairāki iepriekšējo gadu lasīšanas aktivitātes dalībnieki - gan no 3., gan 7. klases. Undīne Marija Voino un Daniela Čamane no 7. klases šajā aktivitātē piedalījās jau septīto gadu, bet Undīnes mamma Sarmīte Kokina vecāku žūrijas grāmatas lasīja jau ceturto gadu!

Dalība “Bērnu, jauniešu un vecāku žūrijā” nozīmē ne tikai izlasīt sava vecuma grupas grāmatas, bet arī tās novērtēt, aizpildot elektronisko anketu īpašā Latvijas Nacionālās bibliotēkas portāla sadaļā “Lasāmkoks”. Mūsu skolā šādu anketu aizpildīja 27 lasītāji, noslēguma pasākumā saņemot īpašu apliecinājumu par Grāmatu eksperta 2018 nosaukuma piešķiršanu.

Ir marts, bet jau pēc dažiem mēnešiem – jūnijā būs zināma “Bērnu, jauniešu un vecāku žūrijas 2019” grāmatu kolekcija. Un rudenī sāksies jauns lasīšanas maratons… Uz tikšanos Salas vidusskolas bibliotēkā!

Informāciju sagatavoja: Edīte Kakarāne
Salas vidusskolas bibliotekāre
Tālrunis: 65237780
E-pasts: admin@salas.lv