Salas novada pašvaldība saņēmusi atbildi no Saeimas Publisko izdevumu un revīzijas komisijas par administratīvi teritoriālo reformu

15:08, 19.Septembris, 2019 , Jaunumi , Novada ziņas , Dažādi
Salas novada pašvaldība saņēmusi no Saeimas Publisko izdevumu un revīzijas komisijas atbildi par administratīvi teritoriālo reformu

Latvijas Republikas Saeimas Publisko izdevumu un revīzijas komisijas (komisija) priekšsēdētājs Kaspars Ģirģerns, pamatojoties uz Salas novada pašvaldības domes priekšsēdētājas Irēnas Sproģes mutisku informācijas pieprasījumu, š.g. 17. septembrī sniedzis rakstisku atbildi, informējot par komisijas sēdes darba kārtībā izskatītajiem jautājumiem š.g. 18. jūnijā.

Viens no skatītajiem jautājumiem bijis "Administratīvi teritoriālā reforma - plānotais finansējums 2019. gada un vidējā termiņa valsts budžetā". Komisija nolēma aicināt Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju (ministrija) līdz š.g. 30. augustam sagatavot un iesniegt komisijai informācijas apkopojumu:

  • par plānoto finansējumu administratīvi teritoriālās reformas realizēšanai (pa pozīcijām, t.sk., plānoto finanšu aprēķinu jauno reģionu izveidei, kā arī plānoto finansējumu 2020. gadam);
  • par reformas nepieciešamības izvērtējumu katrā pašvaldībā, pamatojot ieguvumus un zaudējumus;
  • par valsts pārvaldē nodarbināto skaita izmaiņām reformas ietekmē, iekļaujot administrācijā nodarbināto un deputātu skaita izmaiņas.

Tāpat, komisija informēja, ka līdz š.g. 30. augustam Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija pieprasītos aprēķinus un apkopojumus nav iesniegusi, tādēļ š.g. 6. septembrī komisija VARAM ministram Jurim Pūcem nosūtījusi atgādinājumu par komisijas dotā uzdevuma neizpildi, nosakot termiņu atbildes sniegšanai līdz 10. septembrim.

Komisija no ministrijas nekādu atbildi vai skaidrojumu tomēr nebija saņēmusi. Tāpēc, pagaidām komisija uz Salas novada pašvaldības informatīvo pieprasījumu atbildi nespēj sniegt. 

Ar LR Saeimas Publisko izdevumu un revīzijas komisijas vadītāja Kaspara Ģirģena vēstules pilno tekstu var iepazīties ŠEIT.