Mākslas izstāde „CILME / audums kā koncepcija un materiāls Latvijas identitātē” skatāma virtuāli

Izstādē varēs aplūkot gandrīz piecdesmit darbus, veidotus dažādos medijos, kuros risināti ar nacionālo tematiku

12:18, 08.Maijs, 2020 , Jaunumi , Kultūra
Mākslas izstāde „CILME / audums kā koncepcija un materiāls Latvijas identitātē” skatāma virtuāli
 Attēlā: Diānas Potapovas un Sandras Agritas Greivules "Viedzīmes"

 

3D formātā nu apskatāma starpdisciplinārā mākslas izstāde “CILME / audums kā koncepcija un materiāls Latvijas identitātē”.

Izstādē varēs aplūkot gandrīz piecdesmit darbus, veidotus dažādos medijos, kuros risināti ar nacionālo tematiku – tradīcijām, paradumiem, simboliem un sadzīves priekšmetiem – saistīti stāsti. Tos vieno auduma fiziska vai konceptuāla klātesamība kā viens no latviskās identitātes nesējiem.

Artefakti, sajūtas, stāsti un notikumi veido Latvijas kultūras kodolu, kas uzbango Dziesmu svētkos un smaržo svētdienas rītā ceptos speķa pīrāgos. To sastopam un izjūtam tikai mūsu Latvijai raksturīgajos svētkos, gūtajā pieredzē un godātajās tradīcijās, ikdienas solī un sadzīves priekšmetos, ar šo kodu asociējam mūsu valsti un izjūtam tai piederību. Latvijas valsts simtgades svinēšana ir stāsts par mūsu izcelšanos. Un par to arī šis projekts.

Tagad izstādi iespējams izstaigāt virtuāli, un tas ir aizraujoši gan jauniešiem, gan pieaugušajiem.

Saite uz izstādi šeit: 

https://mpembed.com/show/?m=rwcjxThDJnu&info=mdir&logo=https://pbs.twimg.com/profile_images/651399807370588161/yLVqqvCv_400x400.png