Latvijas pašvaldības pie Mežaparka Lielās estrādes izveidojušas rododendru dārzu

Salas novads iestādījis šķirnes rododendru "Miks"

08:29, 04.Decembris, 2019 , Jaunumi , Novada ziņas , Dažādi
Latvijas pašvaldības pie Mežaparka Lielās estrādes izveidojušas rododendru dārzu

Attēlā: šķirnes rododendrs "Miks"

119 Latvijas pašvaldības Rīgas dome kopā ar SIA “Rīgas meži” rudenī aicināja uz rododendru stādīšanas svinīgo pasākumu “Rododendru krāšņums dziesmu priekam” Mežaparka Lielās estrādes teritorijā.

Kopā ar Rīgas domes priekšsēdētāju, Latvijas Pašvaldību savienības priekšsēdi Gintu Kaminski, SIA “Rīgas meži” valdes priekšsēdētāju Aivaru Tauriņu un Latvijas pilsētu un novadu vadītājiem, rododendrus stādīja arī Vispārējo Dziesmu un deju svētku un Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku organizatori – Latvijas Nacionālā kultūras centra un Valsts izglītības satura centra pārstāvji. Koristu saimi pasākumā pārstāvēja Jauniešu koris BALSIS diriģenta Inta Teterovska vadībā. Koristi priecēja pasākuma dalībniekus ar priekšnesumu un iestādīja arī savu rododendru.

Pašvaldības katra savu rododendru stādīja atbilstoši novada vai pilsētas atrašanās vietai kultūrvēsturiskajos novados – Kurzemē, Zemgalē, Vidzemē, Latgalē un Rīgā. Katra pašvaldība, tostarp Salas novads, saņēma sertifikātu par iestādīto košumkrūmu, un pie katra no tiem tika izvietota attiecīga informatīva plāksne. Salas novads iestādīja šķirnes rododendru "Miks". Tas ir mūžzaļš augs. Ziediem  raksturīgas lielas, kompaktas ziedkopas skaistā purpurvioletā krāsā  ar izteiksmīgām baltām putekšņlapām, iespaidīgu tumši brūnu lāsojumu zieda iekšpusē un krokotām vainaglapu maliņām. Ziedēs maijā un jūnijā.


Informāciju sagatavoja: Jolanta Grandāne
Sabiedrisko attiecību un tūrisma lietu speciāliste
Salas novada pašvaldība
Tālrunis: +371 65237748; mob. tāltunis: +371 29156210
E-pasts: referente@salas.lv

Salas novads Rīgā, Kultūras un atpūtas parkā "Mežaparks" kopā ar Latvijas pašvaldībām veido rododendru dārzu 18. oktobrī, 2019