Salas vidusskolas skolēnu mobilitātes 4. starptautiskā sanāksme Spānijā

13:59, 09.Aprīlis, 2019 , Izglītība , Projekti
Salas vidusskolas skolēnu mobilitātes 4. starptautiskā sanāksme Spānijā

Lai skatītu attēlu pilnā apmērā, uzklikšķiniet uz tā.

„Vienoti dažādībā” - šis Eiropas Savienības moto caurvija Salas vidusskolas skolēnu vizīti Eivisā, Spānijā no 24. līdz 30. martam. Vzīte notika ES projekta „Erasmus+” - „Boost Learning through Innovative Psitive Practice” ietvaros. Projekta vadītāja- I. Sauska. Skolēnu mobilitātes 4. starptautiskajā sanāksmē pedalījās 6 skolēni - I. Dominovska, D. Andronova, A. Ruģele, U. Paslausks, P. Golubovs,K. Stivriņš un 2 skoltājas- I. Alužāne un V. Bandere.

Projekta mērķis - iepazīt citu tautu kultūrvēsturisko mantojumu, sadzīvi, gastronomiju, dabu un izglītības iestādes tiešā, nepastarpinātā veidā-esot šajā zemē, viesojoties un dzīvojot ģimenēs; kā arī prezentēt savu valsti - Latviju šajās jomās.

Spānijā viesojās arī pārējie projekta dalībnieki - skolēni no Somijas un Portugāles.

Pirmajā vizītes darba dienā iepazināmies ar Ies Sa Colomnia skolu, tās vadību, skolēni pat piedalījās dažās stundās. Sekoja tikšanās ar pilsētas mēru.

Nākošajā dienā apguvām pilsētas veidošanās vēsturi un baudījām vecpilsētas šauro ieliņu šarmu, uzkāpjot milzīgā kalnā - cietoksnī, kur atrodas vecpilsēta. Izrādījās, ka apaļiem akmeņiem bruģētas ieliņas ir raksturīgas arī viduslaiku Spānijai - nu gluži kā Latvijā.

Eivisas salā vēl ir četras pilsētas un neskaitāmi burvīgi līči, pludmales un mežonīgas klintis, kas ir raksturīgākā un vērtīgākā salas dabas ainava. Mums bija iespēja apbrīnot šīs vietas visā jūras ūdens nokrāsu un toņu daudzveidībā, spožas saules apmirdzētas. Spilgtās krāsas, laika apstākļi, kokos augoši citroni un apelsīni ļoti kontrastēja ar Salā uzsnigušo biezo sniega kārtu, ko redzējām foto, kurus saņēmām telefonos no Latvijas.

Projekta ietvaros, skolēni mācījās veidot digitālu karti ar tūrisma maršrutiem. Nodarbību vadīja skolotāja no Somijas, un tā notika angļu valodā. Patīkami atzīt, ka ne ar valodu, ne ar datorprasmēm mūsu skolēniem problēmu nebija. Malači!

Nacionālo kultūru un kulinārijas prezentāciju pēcpusdienā piedalījās arī spāņu skolēnu vecāki. Pēcpusdiena izvērtās ne tikai par ēdienu degustāciju, bet arī par kopīgu sadziedāšanos. Lai gan spāņu dziesmās varējām pievienoties ar nelielu la,la, la, atmosfēra bija jauka un dzraudzīga.

Viena no projekta dienām bija veltīta Eivisas salas lauku apvidu iepazīšanai, kas prasīja zināmu fizisku sagatavotību, jo arī tur lauku ceļi nav asfaltēti un lieli attālumi jāveic ar kājām. Pēc pārgājiena- pikniks un spēles īpaši izveidotā atpūtas un rekreācijas parkā.

Vizīte salā, kas atrodas Vidusjūrā, nebūtu pilnīga, ja mēs neizbaudītu jūru. Laika apstākļi nebija piemēroti peldēšanai, bet braucienam ar kajakiem gan. Daudziem skolēniem tas bija īsts izaicinājums un pirmā šāda pieredze. Tam sekoja jau tīri latviska izklaide - pludmales volejbols.

Piecas dienas bija aizlidojušas vēja spārniem. Atvadas vienmēr ir nedaudz skumjas. Kad lidmašīnas iluminatorā bija redzamas vairs tikai Alpu baltās virsotnes, varējām padomāt, ko vērtīgu ieguvām šādā vizītē. Lūk daži skolēnu vērojumi un atziņas:

„Spāņi mūs sagaidīja ar ļoti interesantu, pat mazliet bīstamu deju./Dejojot ātrā ritmā, kājas jācilā tik augstu, ka var savainot partneres seju.”

“Mani uzņēma draudzīgā ģimenē. Katru dienu bija kāds piedzīvojums. Ceru, ka atgriezīšos un būs jaunas emocijas.”

„Iepazinu cilvēkus no Spānijas, Portugāles, Somijas. Viņi bija jautri, labsirdīgi un atsaucīgi.”

„Viesojoties skolā, ieguvu arī draugus, kuri nebija Erasmus programmā. Cilvēki Eivisā ir brīvi un ieinteresēti - gribēja zināt, no kuras valsts esam, kur tā atrodas.”

Starp citu, spāņu valodā ir vārds “sala”. Latviešu valodā tas nozīmē “vieta”

Mūsu vizītes galvenais secinājums.- saskatot un atrodot kopīgo dažādu tautu kultūrās, vieglāk saprasties un visiem kopīgi veidot labāku Eiropu, labāku Latviju.

Projekts „Erasmus+” - „Boost Learning through Innovative Psitive Practice” noslēgsies šā gada maija sākumā, Portugālē. Tur tiksies dalībvalstu projekta vadītāji, lai analizētu skolēnu un skolotāju paveikto.

Informāciju sagatavoja: Valentīna Bandere
angļu valodas skolotāja
Salas vidusskola
Tālrunis: 65237780
E-pasts: admin@salas.lv