Karjeras izglītība Salas vidusskolā

10:25, 02.Maijs, 2019 , Izglītība , Projekti , Jaunatne
Karjeras izglītība Salas vidusskolā

23. aprīlī Salas vidusskolā viesojās Gundega Skrule, kura pašmācības ceļā Salas novadā ir nodibinājusi savu uzņēmumu SIA ‘’BALTĀ KOKA SIRDS’’.

8.klases skolēni interaktīvajā/praktiskajā karjeras lekcijā tuvāk iepazinās ar uzņēmuma uzņēmējdarbības, datorzinības, grāmatvedības, galdniecības, vizualizācijas prasmēm, kuras nepieciešamas, lai nodrošinātu veiksmīgu uzņēmuma darbību. Uzņēmēja pastāstīja par profesiju darba galda operators, kā arī sava darba specifiku. Praktiskajā daļā skolēni mēģināja iejusties uzņēmējas darba lomā, no sagatavju detaļām izveidojot gatavu produktu. Skolēni secināja, ka šajā darbā nepieciešama neatlaidība, uzticība, mērķtiecīgums, zināšanas un prakse.

26.aprīlī 9.klases skolēniem notika karjeras interaktīvā/praktiskā nodarbība ‘’Dzīves mērķu izvēle’’. Nodarbību vadīja pasniedzējs/lektors Mārtiņš Geida. Skolēnu karjeras izvēles veikšana notika trijos līmeņos: Domā. Runā. Dari. Visi uzdevumi tika saistīti ar tekstu, uztveri un loģisko domāšanu, izmantojot koncentrēšanos un pacietību, kas mūsdienu skolēniem ir liels izaicinājums. Trešajā līmenī skolēni savas karjeras izvēles izvērtēja ar šaujamloka palīdzību. Šāda metode bija kas jauns, skolēni par to bija sajūsmā. Paldies Mārtiņam par izglītojošu, interesantu, atraktīvu, izsmeļošu un noderīgu karjeras nodarbību Salas vidusskolas skolēniem!

 

Informāciju sagatavoja: Dace Ķiploka
Pedagoģe, karjeras konsultante
Salas vidusskola
Tālrunis: 65237780
E-pasts: admin@salas.lv