Karjeras atbalsta projekta aktivitātes Salas vidusskolā

15:49, 03.Aprīlis, 2019 , Izglītība , Projekti
Karjeras atbalsta projekta aktivitātes Salas vidusskolā

Salas vidusskolas 1.un 3.klases skolēniem bija lieliska iespēja apmeklēt vienu no lielākajiem un vadošajiem dārzeņu audzētājiem Latvijā – SIA Rītausma. Lepojamies, ka mūsu novadā audzē garšīgākos gurķus Latvijā!

Skolēniem bija iespēja redzēt kādos plašumos šobrīd gatavojas tomāti. Redzēja kā darbinieki rūpējas par salātiem, tos nomazgā un iesaiņo. Lielu izbrīnu radīja platības un apjoms, kur strādā gurķu novācējas. Skolēni saprata, ka katrs darbs ir jādara centīgi un atbildīgi, ka uzņēmējam jārūpējas par darbiniekiem. Noskaidrojām, ka apmēram 70 cilvēkiem tur ir darbs. Bērni ar interesi uzdeva dažādus jautājumus un noskaidroja sev svarīgo par dārzeņiem un darbiniekiem. 

Savukārt, 6.klase devās izglītojošā ekskursijā uz Siguldas ‘’ Mazo Brīnumzemi ’’. Interešu centrā skolēni redzēja “Mini pasauli”, kurā viss ir kā dzīvē. Profesionāls pasniedzējs veicināja apgūt telpisko domāšanu, radošu un izzinošu apmācību procesu un iepazīt izgatavošanas prasmes. Centra programmas piedāvājums ir vērsts uz intereses radīšanu par dažādām dzīves jomām, profesijām ( metinātājs, galdnieks, elektroniķis, elektriķis, mākslinieks, arhitekts, šuvējs), ļaujot katram padziļināt zināšanas par inženierzinātnēm un tehnisko jaunradi. Skolēni radošajā nodarbībā darbojās ar putuplasta figūrām, tās lipināja un krāsoja, tā izveidojot savu 3D maketu.

Pasākumi notika projekta Nr.8.3.5.0/16/I/001 „Karjeras atbalsts izglītojamiem vispārējās un profesionālās izglītības iestādēs” ietvaros.

Informāciju sagatavoja: Dace Ķiploka
Pedagoģe, karjeras konsultante
Salas vidusskola
Tālrunis: 65237780
E-pasts: admin@salas.lv

Karjeras atbalsta projekta aktivitātes Salas vidusskolā 2019. gada pavasarī