Atstāt bērnu vienu internetā ir līdzvērtīgi pamešanai nepazīstamā pilsētā

10:45, 10.Decembris, 2019 , Izglītība , Jaunatne
Atstāt bērnu vienu internetā ir līdzvērtīgi pamešanai nepazīstamā pilsētā

 

  • Skolanakotnei.lv portālā pieejami bezmaksas informatīvi izglītojoši materiāli bērniem, vecākiem un skolotājiem par ģimenes digitālo veselību.
  • Līdz 2020. gada 10. janvārim Latvijas ģimenes aicinātas piedalīties Samsung skola nākotnei projekta “Skolēna Digitālais IQ” konkursā “Ģimenes digitālās veselības vienošanās”.

Lai izglītotu par ģimenes digitālo veselību un stiprinātu vecāku un bērnu savstarpējo komunikāciju, “Skolēna Digitālais IQ” ietvaros līdz 10. janvārim norisinās konkurss, kurā vecāki un bērni aicināti izvērtēt ģimenes digitālos paradumus un nonākt pie kopīgas vienošanās.

Konkursa mērķis ir rosināt sarunas par aktivitātēm tiešsaistē, lai no aizliegumiem un kontroles pārietu uz sadarbību un savstarpēju uzticību vecāku un bērnu starpā. Konkursa ietvaros ģimenes tiek aicinātas kopīgi pārrunāt un vienoties par viedierīču lietošanas noteikumiem, tā veicinot to izmantošanu pozitīvā un veselīgā veidā. Piedaloties konkursā iespējams izvērtēt, cik veselīgi ir esošie ģimenes digitālie paradumi, un noskaidrot visu ģimenes locekļu vēlmes un vajadzības.

“Vairums no konkursā iesniegtajiem pieteikumiem liecina par vecāku un bērnu atšķirīgajām vēlmēm attiecībā uz viedierīču lietošanu. Bērni visbiežāk norādījuši, ka nevēlētos, lai vecāki lemj par piekļuvi internetam, pamatojoties uz, piemēram, bērna sekmēm skolā vai nenomazgātiem traukiem, taču atzīst, ka labprāt pavadītu vairāk laika kopīgās ģimenes aktivitātēs. Turpretī vecāki vēlētos, lai bērni “neskrollē” viedierīces, kad ir nepieciešams 100% pievērsties kādai bezsaistes nodarbei – mācībām, sarunām vai ārpusskolas nodarbībām,” secina Samsung skola nākotnei iniciatīvas vadītāja Baltijā Egle Tamelīte.

“Izrādiet interesi par to, ko jūsu bērns dara viedierīcēs. Esiet atklāts un atzīstiet gan savas bažas, gan nezināšanu un ļaujiet bērnam pašam runāt par to, kas viņam šķiet svarīgs. Nemēģiniet izzināt un izlūkot visu, ar ko internetā nodarbojas pusaudzis, jo tas tāpat diez vai būs iespējams. Galvenais ir radīt pārliecību, ka uz jums varēs paļauties gadījumā, ja tiešsaistē atgadīsies kas nelāgs,” uzsver bērnu un pusaudžu psihoterapijas speciālists un “Skolēna digitālais IQ” izglītojošo materiālu līdzautors Nils Sakss Konstantinovs.

Konkursā var piedalīties ikviena Latvijas ģimene, kurā ir vismaz viens pieaugušais un viens bērns, kas izstrādājusi savus digitālās veselības noteikumus uz portālā www.skolanakotnei.lv pieejamās veidnes. Plašāka informācija un noteikumi pieejami portālā www.skolanakotnei.lv konkursa sadaļā. Konkursa balvu fondā ir kopīgs ģimenes ceļojums uz Britu muzeju un Samsung Discovery Centre Londonā, kā arī citas vērtīgas balvas no Samsung.

Par Samsung Skolu nākotnei

Samsung Skola nākotnei ir “Samsung Electronic Baltics” sociālā iniciatīva, kuras ietvaros jau trešo gadu tiks realizēta programma “Skolēna digitālais IQ”. Tā tapusi sadarbībā ar Latvijas digitālās jomas ekspertiem, un programmas mērķis ir veicināt jēgpilnāku digitālo tehnoloģiju lietošanu, izmantojot tās ikdienas dzīvē, mācībās un arī nākotnē, uzsākot darba gaitas. Programma www.skolanakotnei.lv bez maksas pieejama ikvienam. Programmas partneri ir Latvijas Drošāka interneta centrs, LR Kultūras ministrija, LR Izglītības un zinātnes ministrija, Valsts izglītības satura centrs, Eiropas Parlamenta Informācijas birojs, Rīgas Skolēnu dome un digitālo risinājumu aģentūru “Cube”.

Plašāk par projektu: www.skolanakotnei.lv

Iespēja uzzināt jaunāko un sekot līdzi izaicinājuma norisei: https://www.facebook.com/DigitalaisIQ/  un https://www.instagram.com/DigitalaisIQ/ 


Papildu informācija: Egle Tamelīte
Samsung Skola nākotnei iniciatīvas vadītāja Baltijā
Tālrunis: + 370 9414575
E-pasts: e.tamelyte@samsung.com