Aizvadīta Salas vidusskolas skolēnu mobilitātes 3. starptautiskā sanāksme Kauhajoki, Kauhajoen lukio, Somijā

08:26, 06.Marts, 2019 , Izglītība , Projekti
Aizvadīta Salas vidusskolas skolēnu mobilitātes 3. starptautiskā sanāksme Kauhajoki, Kauhajoen lukio, Somijā

 

No 19. līdz 26.janvārim Salas vidusskolas skolnieces Railija Ieva Kačanova, Daniela Krasovska, Undīne Marija Voino no 7.klases un Adriāna Turlaja, Evelīna Taškāne, Kristīne Kozuliņa no 8.klases, kā arī skolotāja Inese Sauska un skolas bibliotekāre Edīte Kakarāne devās skolu starptautiskās sadarbības projekta Erasmus+ braucienā uz Somiju. Šis bija jau trešais šī projekta skolēnu mobilitātes brauciens.

Ceļojums sākās agrā rīta stundā, lai jau īsi pirms deviņiem izkāptu no lidmašīnas Helsinkos. Tālāk neliela iepazīšanās ar pilsētu, satikšanās ar skolēnu un skolotāju grupām no Spānijas un Portugāles (arī šī projekta dalībvalstis) un došanās uz brauciena galamērķi - Somijas pilsētu Kauhajoki, kur visus skolēnus, arī mūsu meitenes, jau gaidīja viņu viesģimenes un projekta draugi.

Pirmā diena - iepazīšanās ar Kauhajoki skolu. Skolas telpas plašas, gaiša, mācību kabineti aprīkoti ar mācību līdzekļiem un tehniku. Skolotāji un skolēni ļoti draudzīgi. Katrs vēlējās pienākt un parunāties, uzdot jautājumus par mums, mūsu skolu, Latviju. Taču vislielākais pārsteigums skolā, visi - skolēni, skolotāji, viesi - staigā zeķēs. Un nevienam tas nesagādā grūtības!

Nākošajā dienā bija organizēts brauciens uz Vāsu. Pilsēta pie Baltijas jūras. Mums, kas pieradušas pie Latvijas Baltijas jūras krasta, interesanti bija ieraudzīt pavisam savādāku jūras krastu – meldri, krūmi, daudzas jo daudzas saliņas. Ne baltu smilšu, ne kāpu, ne pludmaļu!

Trešdiena – sporta aktivitāšu diena. Skolēni mācījās braukt no kalna (Sotkas kalna 2 kilometru attālumā no Kauhajoki) gan ar slēpēm, gan snovborda dēli. Tā bija reizē uzdrošināšanās un izaicinājums. Toties, cik liels gandarījums, kad izdevās bez kritieniem nobraukt lejā! Pēc tam visi, arī skolotāji, labprāt izbaudīja distanču slēpošanu pa dažādas grūtības trasēm.

Kad slēpošana bija izbaudīta, pie skolas katru gaidīja slidu pāris un aicinājums slidot. Te vietā teikt, ka somu skolēni bija ļoti izpalīdzīgi – bez uzaicinājuma un lūgšanas paši pieteicās palīdzēt iemācīties gan slidot, gan braukt ar slēpēm. Un viņiem tiešām tas izdevās!

Diena noslēdzās ar kopīgu nacionālās basketbola līgas finālspēles noskatīšanos. Spēle notika skolas plašajā un modernajā sporta zālē.

Ceturtdienā apmeklējām Lauhanvuari Nacionālo dabas parku. Šis parks ir ievērojams ne tikai Kauhajoki apkārtnē, bet arī visā Somijā. Mūs tas sagaidīja ar dziļu, baltu sniegu, klusumu, iespēju kurināt uguni, ēst ceptas desiņas un banānus, kā arī vizināties ar ledus karuseli.

Projekta brauciena pēdējā diena sākās ar visu kopīgu darbu aktivitātē BPIPPAR. Šeit katra dalībvalsts vēlreiz atskatījās uz projektā paveikto, vienojās par darāmo turpmāk. Pēc tam vēl Kauhajoki ievērojamu ēku – vecākās ēkas (kopš 1882.gada) un baznīcas apmeklējums un gatavošanās atpakaļceļam uz Helsinkiem, uz mājām.

Brauciens bija skaists, izdevies un noteikti atmiņā paliekošs. Lūk dažas mūsu skolas meiteņu atziņas:

“Es ieguva jaunus draugus ne tikai no Somijas, bet arī no Portugāles un Spānijas.”, “Ģimenē es jutos droši un gaidīta.”, “Patika slidošanas kopā ar visiem.”, “Bija daudz jaunu izaicinājumu, no kuriem sākumā bija bail.”

Paldies meitenēm par atsaucību, organizētību un ieinteresētību visa brauciena laikā!

Paldies vecākiem par atbalstu, sagatavojoties braucienam! Un vislielākais paldies skolotājai Inesei par degsmi un nesavtību, organizējot un vadot projektu Salas vidusskolā!


Erasmus+ KA2 pamatdarbības starpskolu stratēģiskās partnerības projekts "Boost Learning through Innovative Positive Practice"

Brauciens tiek organizēts, izmantojot projekta finansējumu, sedzot visus izdevumus, kas paredzēti projekta skolu koplīgumā ‘AGREEMENT ON FIRST INTEERNATIONAL MEETING OF SPAIN’(PROJECT NUMBER: 2017-1-ES01-KA219-038069).

 

Informāciju sagatavoja: Edīte Kakarāne
Salas vidusskolas bibliotekāre
Tālrunis: 65237780
E-pasts: admin@salas.lv

Salas vidusskolas skolēnu mobilitātes 3. Starptautiskā sanāksme Kauhajoki, Kauhajoen lukio, Somijā