Turpinās vēlētāju rosinātu likumprojektu parakstīšana iesniegšanai Saeimā

11:03, 07.Jūlijs, 2019 , Dažādi
Turpinās vēlētāju rosinātu likumprojektu parakstīšana iesniegšanai Saeimā

Lai attēlu skatītu pilnā apjomā, uzklikšķiniet uz tā.

Turpinās CVK pārraudzībā Satversmē paredzēta likumdošanas procedūra – vēlētāju rosinātu likumprojektu parakstīšana iesniegšanai Saeimā.

Pilsoņi paraksta likumprojektu:

• elektroniski valsts portālā www.latvija.lv/pv
  • vai  klātienē, uzrādot pasi: parakstu apliecināšanas vietās Latvijas visu 119 pašvaldību izpilddirekcijās / laukos - visās pagastu pārvaldēs.

Pilnvarotie darbinieki, vietas un darba laiki -  skat.: https://www.cvk.lv/pv/apliecinataji

Ja vēlētāju rosināto likumu Saeima nepieņem, tad Centrālā Vēlēšanu Komisija rīko tautas nobalsošanu (ar biļeteniem iecirkņos).

Likums ir tautas pieņemts, ja balsošanai reģistrējas vismaz 422 557 pilsoņi (puse no Saeimas vēlēšanās piedalījušos skaita), un balso "par" likumu ne mazāk kā 211 279 pilsoņi.

Agrāko gadu prakse: 2000. gadā parakstīja 307 330 pilsoņi likumu noteikt "Latvenergo" par neprivatizējamu. Vēlētāju uzdevumu Saeima izpildīja, nobalsošana nebija jārīko.

Līdz 19.09.2019. pilsoņu parakstīšanā (www.latvija.lv/pv un pašvaldībās) ir likumprojekti:

• atcelt 2012. gadā ieviestos apgrūtinājumus vēlētājiem rosināt Saeimā un pašiem lemt likumus (Likums atjaunos iespēju rīkot tautas nobalsošanas);
  • CVK ar 17.05.2019 lēmumu Nr. 52 atkārtoti reģistrēja parakstīšanai likumprojektu -  vienīgo mājokli  neaplikt ar nodokli. Agrākie paraksti nav derīgi, likumprojekts ir jāparaksta no jauna.

Informāciju sagatavoja: biedrība “Atvērtās pārvaldības partnerība Latvijā”,
izpildot ar MK 07.11.2017. rīkojumu Nr. 433 apstiprināto “Latvijas Trešais Nacionālais atvērtās pārvaldības rīcības plāns (2017.-2019. gadam)”