Noris vēlētāju rosinātu divu likumprojektu parakstīšana iesniegšanai Saeimā

08:33, 15.Maijs, 2019 , Dažādi , Nevalstiskās organizācijas
Noris vēlētāju rosinātu divu likumprojektu parakstīšana iesniegšanai Saeimā

 Vienlaikus ar Eiroparlamenta vēlēšanām CVK pārraudzībā notiek Satversmē paredzēta likumdošanas procedūra – vēlētāju rosinātu divu likumprojektu parakstīšana iesniegšanai Saeimā:

  • vienīgo mājokli  neaplikt ar nodokli
  • atcelt 2012. gadā ieviesto apgrūtinājumu vēlētājiem rosināt un lemt likumus.

(vairāk info skat.CVK lapā)

Parakstu vietas pašvaldībās un darba laiki: (publicēti CVK lapā https://www.cvk.lv/pv/apliecinataji)

Parakstīšana elektroniski: valsts portālā www.latvija.lv/pv

Satversmes procedūru apraksts  https://www.cvk.lv/lv/iniciativas/parakstu-vaksanas

Parakstu vākšana ir viena no iespējām, kā vēlētāji Latvijā var piedalīties lēmumu pieņemšanas procesā. Parakstu vākšana tiek rīkota trijos gadījumos – likumprojekta vai Satversmes grozījumu projekta ierosināšanai, tautas nobalsošanas ierosināšanai par apturētu likumu, kā arī tautas nobalsošanas ierosināšanai par Saeimas atsaukšanu. 


Informāciju sagatavoja biedrība “Atvērtās pārvaldības partnerība Latvijā” izpildot ar MK 07.11.2017. rīkojumu Nr.433 apstiprināto “Latvijas Trešais Nacionālais atvērtās pārvaldības rīcības plāns (2017.-2019. gadam)”