Kāpēc jābalso Eiropas vēlēšanās 2019. gada 25. maijā?

15:13, 07.Februāris, 2019 , Dažādi
Kāpēc jābalso Eiropas vēlēšanās 2019. gada 25. maijā?

 

Mums kā eiropiešiem ir daudzi izaicinājumi — no migrācijas līdz klimata pārmaiņām un no jauniešu bezdarba līdz datu aizsardzībai. Mēs dzīvojam globalizētā un uz konkurenci orientētā pasaulē. Referendums par “Brexit” parādīja, ka Eiropas Savienība nav neatgriezenisks projekts. Lielākajai daļai no mums demokrātija ir pašsaprotams jēdziens, tomēr šķiet, ka tā teorētiski un praktiski tiek arvien vairāk apdraudēta.

Tieši tāpēc esam sākuši veidot atbalsta kopienu, kuras mērķis ir panākt lielāku vēlētāju aktivitāti Eiropas vēlēšanās. Mūsu mērķis nav aģitēt, par kuru no politiskajiem spēkiem būtu jābalso. Svarīgi ir balsot vispār — iesaistīties demokrātiskas iekārtas darbībā, kā arī izdarīt informētu izvēli un pieņemt racionālu lēmumu. Mēs visi kopā lemjam par to, kādā Eiropā vēlamies dzīvot. Tādēļ mēs vēlamies veicināt cilvēku sadarbību un veidot Eiropas mēroga atbalsta kopienu, kura sargā demokrātiju un piedalās vēlēšanās.

Šoreiz nepietiek tikai cerēt uz labāku nākotni — šoreiz mums visiem ir jāuzņemas atbildība.

Bet jau tagad:

➡ Aicinām Jūs pievienoties Eiropas vēlēšanu kustībai šoreizesbalsošu.eu, gan reģistrējoties pašiem, gan aicinot to darīt citus: ja balso visi, ieguvējs ir ikviens.

➡ Eiropas vēlēšanās katrs balsos par sev tuvām vērtībām. Par ko balsos Jūsu novads? Aicinām  iesaistīties iedzīvotājus interesantā aktivitātē - uzrakstīt, par kādām vērtībām (piemēram, cilvēktiesībām, tīru vidi, izaugsmi utt.) jūs balsosiet Eiropas vēlēšanās šogad 25. maijā ej.uz/soreizesbalsosu2019! Būs iespēja atsevišķi saņemt info par balsojuma rezultātiem.