Iedzīvotāji var balsot par ģimenei draudzīgāko pašvaldību

12:20, 10.Oktobris, 2019 , Dažādi
Iedzīvotāji var balsot par ģimenei draudzīgāko pašvaldību

Turpinot Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) un Valsts reģionālās attīstības aģentūras (VRAA) iniciatīvu “Ģimenei draudzīga pašvaldība”, jau trešo gadu Latvijā tiek organizēts konkurss, kura mērķis ir izcelt labākos piemērus un risinājumus, kā pašvaldības rūpējas par ģimenēm. Tas iet kopsolī arī ar vienu no administratīvi teritoriālās reformas mērķiem – apzināt ekonomiski attīstīties spējīgas administratīvās teritorijas, kurās var nodrošināt kvalitatīvus pašvaldību pakalpojumus par samērīgām izmaksām, tādējādi virzoties uz augstāka mērķa sasniegšanu – nodrošināt valsts un iedzīvotāju labklājību.

Saite uz vizuālajiem materiāliem un informāciju par 2019. gada konkursu pieejama sadaļā KONKURSS (informācija tiek papildināta).

Balsošana jau sākusies!

Līdz 4. novembrim ikviens iedzīvotājs var nobalsot un izteikt viedokli par, viņaprāt, ģimenei draudzīgāko pašvaldību Latvijā. Balsošana notiek tīmekļvietnē www.vietagimenei.lv.

Vērtēšana un balvas

Šogad konkurss norit trīs kārtās. Vērtēšana tiek veikta piecās pašvaldību grupās – Kurzemes plānošanas reģiona grupa, Latgales plānošanas reģiona grupa, Rīgas plānošanas reģiona grupa, Vidzemes plānošanas reģiona grupa un Zemgales plānošanas reģiona grupa. Kopējais konkursa balvu fonds pašvaldībām ir 115 000,00 eiro. Konkursa rezultāti tiks paziņoti decembrī svinīgā pasākumā. Piešķirtā naudas balva pašvaldībām būs jāizmanto ģimenēm ar bērniem atbalsta pasākumu un pakalpojumu nodrošināšanai vai ģimenēm ar bērniem piemērotas vides veidošanai 2020. gadā.

Konkursa nolikums pieejams: ŠEIT.

Papildu informācija: Ilze Aizsila
NORDS PORTER NOVELLI