Apmācības “Sirdsdarbs” Sēlijas novadu jauniešiem

09:46, 03.Septembris, 2019 , Dažādi , Jaunatne
Apmācības “Sirdsdarbs” Sēlijas novadu jauniešiem

No 24. līdz 25. augustam Jēkabpils novadā, biedrībā “Ūsiņš”, notika neformālās izglītības apmācības “Sirdsdarbs”, kur galvenā sarunu tēma bija darbs, uz kuru ne tikai doties, lai saņemtu algu, bet kurš iedvesmotu arī pašu un būtu tāds, ko var saukt par sirdsdarbu.

Apmācībās viesojās vairāki lektori, kuri ikdienā strādā arī savu sirdsdarbu, daloties pieredzē, darba specifikā un pastāstot - kādēļ tas viņiem ir sirdsdarbs.

Apmācības atklāja biedrības “Ūsiņš” dibinātāja Ieva Jase, pastāstot par nonākšanu līdz savam sirdsdarbam - iespējai katru dienu būt kopā ar zirgiem un nonākšanu līdz zirgu sportam. Savukārt, Jēkabpils novada jaunatnes lietu speciālists Jānis Ozols turpināja sarunu par savu ceļu uz sirdsdarbu un dalījās ar savu dzīves pieredzi. Nākamais par savu sirdsdarbu pastāstīja zobārsts Rendijs Dronks, pēc tam grafiskā dizainere Solvita Kukle. Pēcpusdienā apmācībās viesojās Youtube blogeris Edgars Feščenko, kas šajā platformā pazīstams kā Edgar Fresh un youtubere Amanda Razma, kas pazīstama kā Dorothea. Abi blogeri dalījās pieredzē ideju radīšanā, video veidošanā, kā arī pastāstīja - kā ir būt youtuberim Latvijā.

Pirmajā dienā apmācību dalībnieki devās arī ekskursijā iepazīt zirgu stalli “Ūsiņš”, bet vakarā, pateicoties laivu nomai atpūtas vietā "Daugmales", daļa dalībnieku devās laivu braucienā saulrietā pa Daugavu. Brauciens noslēdzās ar “nakts trasīti”.

Otrās dienas rīts otrajai grupai iesākās ar rīta laivu braucienu un izjādi zirga mugurā.  Vēlāk sekoja Jura Medenieka lekcija, pastāstot par savu darbu un daloties vērtīgās atziņās par naudas lietām. Noslēgumā runāja atpūtas vietas "Daugmales" laivu nomas turētāja Inese Irbīte, pastāstot kā viņas ģimene nonākusi līdz idejai par iespēju tūristiem piedāvāt laivu nomas pakalpojumus, par piedzīvoto un nākotnes plāniem tūrisma jomā.

Paldies Jēkabpils novadam par apmācību organizēšanu un Sēlijas novadu apvienības pašvaldībām par finansiālu atbalstu. Salas novadu apmācībās pārstāvēja 5 jaunieši.

Informāciju sagatavoja: Elīna Ziediņa
Jaunatnes lietu speciāliste
Salas novada pašvaldība
Tālrunis: 25712909
E-pasts: jaunatne@salas.lv