Salas novads Dziesmu un Deju svētkos devās zem Sēlijas karoga 03.07.2018.

1.jūlijā notika viens no gaidītākajiem  XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu un XVI Deju svētku atklāšanas notikumiem - svētku dalībnieku gājiens. Šajos svētkos tas pulcēja nepilnus 43 tūkstošus dalībnieku un tas ir jauns svētku dalībnieku rekords.

2018. gads ir īpašs gan Latvijas iedzīvotājiem, gan latviešiem visā pasaulē – aprit simts gadu kopš Latvijas Republikas proklamēšanas. Arī simtgades svinību galvenais vēstījums skan „ES ESMU LATVIJA”, un to caurstrāvo līdzdarbības motīvs „Es radu Latviju. Es daru Latviju”. Šis vēstījums atgādina, ka Latvijas galvenā vērtība ir tās cilvēki, kas veltījuši savu dzīvi neatkarīgas valsts tapšanai un pastāvēšanai, ar ikdienas darbu veido tās tagadni un kopā ar jauno paaudzi liek pamatus rītdienai. Latvijas valsts simtgades viens no lielākajiem notikumiem ir XXVI Vispārējie latviešu Dziesmu un XVI Deju svētki.

Dziesmisv_Dejusv_gajiens_Riigaa_01072018.jpg

Šai "dubulto svētku" gaisotnē, gājienā lepni plīvoja arī Sēlijas karogs, zem kura pulcējās 9 pašvaldības (Aknīstes, Ilūkstes, Jaunjelgavas, Jēkabpils, Krustpils, Neretas, Salas un Viesītes novadi, kā arī Jēkabpils pilsēta) ar 50 pašdarbības kolektīviem, vijoties nedaudz vairāk kā 400 m garumā. Kopumā, ar vienotu piederību Sēlijai, gājienā devās 1385 dalībnieki, tostarp, novadu vadība un pašdarbības kolektīvi.

Salas novada domes priekšsēdētāja, kā arī kā Sēlijas novadu apvienības priekšsēdētāja Irēna Sproģe gājienā devās uzreiz aiz Sēlijas novadu karoga, pārstāvot visu Sēlijas novadu apvienību. Salas novada pašvaldību gājienā pārstāvēja domes priekšsēdētājas vietnieks Juris Balodītis.

Sēlijas novadu svētku gājiena foto reportāžu var skatīt ŠEIT.

Informāciju sagatavoja: Jolanta Grandāne
Amats: Sabiedrisko attiecību un tūrisma lietu speciāliste
Salas novada pašvaldība
E-pasts: referente@salas.lv