Pieminot deportāciju upurus, Salas KN skatāma foto portretu izstāde "Mēs atgriezāmies" 14.06.2018.

77 gadi jau aizritējuši kopš baigā 1941. gada, kad nežēlīgajā padomju režīma masu deportācijā 14. jūnijā no Latvijas tika izvesti 15 425 dažādu tautību iedzīvotāji. Viņu vidū arī 3751 bērns vecumā līdz 16 gadiem. Atmiņas un stāsti par Sibīrijas lēģeros nežēlīgi nobendētajiem upuriem un izpostītajām cilvēku dzīvēm ir vai katrā ģimenē, lai gan, laikam ritot, baiso notikumu aculiecinieku kļūst arvien mazāk un mazāk.

Latvijas sēru dienā pieminēt padomju genocīda upurus šoreiz aicina Salas kultūras nams, piedāvājot Jēkabpils Vēstures muzeja veidoto portretu izstādi, kas apliecina - tautas atmiņa ir dzīva cauri paaudzēm. Dalībniekiem šī sasaiste ir dziļi personīga.

mes_atgriezamies.jpg

Fotoportretu izstāde „Mēs atgriezāmies” ir veltījums tiem, kuri, pārdzīvojuši ciešanas izsūtījumā Sibīrijā, atgriezās Latvijā. Visi portretos redzamie cilvēki apcietināšanas brīdī bija vēl bērni, daži ir dzimuši vecāku izsūtījuma laikā Sibīrijā. Katram ir savs atmiņu stāsts un arī stāsts par kādu īpašu priekšmetu, kas atgādina dzīvi izsūtījumā vai tiek glabāts kā skaudro gadu piemiņa. Vērīgs skaitītājs šos priekšmetus fotogrāfijās pamanīs.

Fotoportreti tapuši 2017. gada martā un aprīlī.

Jēkabpils Vēstures muzejs izstādi veidojis, sadarbībā ar Latvijas Politiski represēto biedrības Jēkabpils nodaļu. Fotoportretu autore - fotogrāfe Mētra Štelmahere. Izstādi finansiāli atbalsta Valsts Kultūrkapitāla fonds.

Izstāde skatāma Salas kultūras nama Izstāžu zālē līdz 6.augustam.

Informāciju sagatavoja: Jolanta Grandāne
Amats: Sabiedrisko attiecību un tūrisma lietu speciāliste
Salas novada pašvaldība
Tālrunis: 29156210