LAD aicina iesniegt lauku bloku un ainavas elementu precizēšanas pieprasījumus 14.02.2018.

Lauku atbalsta dienests (LAD) informē, ka līdz 03.04.2018., izmantojot LAD Elektronisko pieteikšanās sistēmu (EPS – https://eps.lad.gov.lv/login) ir iespējams iesniegt lauku bloku un ainavas elementu precizēšanas pieprasījumus 2018.gada Vienotā iesnieguma sezonai.

Lauku bloku/ainavas elementu precizēšanas pieprasījums jāiesniedz, ja vēlaties:

•  iekļaut lauku blokā JAU sakoptu platību vai no lauku bloka izņemt neapsaimniekotu platību;
  •  pievienot jaunus ainavas elementus (koku vai krūmu pudurus vai akmeņu kaudzes un dīķus).

UZMANĪBU! Uz lauku bloka precizēšanas pieprasījuma iesniegšanas brīdi platībai jābūt sakoptai (nav krūmu, celmu, kūlas u.c.). Platība tiks apsekota dabā. Ja tā nebūs sakopta, tā netiks iekļauta lauku blokā un šogad vairs netiks veikta atkārtota platības apsekošana. Informāciju, kā jābūt sakoptiem laukiem, lai tos iekļautu lauku blokos skatīt šeit.

Pārliecinieties par savām apsaimniekotajām platībām LAD ģeogrāfiskajā informācijas sistēmā http://karte.lad.gov.lv/, kurā ir apkopota aktuālā informācija par lauksaimniecībā izmantojamo zemi un ainavas elementiem lauku blokos.

Iepazīstieties ar lauku bloku precizēšanas nosacījumiem un aizpildīšanu ROKASGRĀMATĀ! Izmaiņas ekoloģiski nozīmīgās platības nosacījumos apkopotas infografikā.

Lauku bloku/ainavas elementu precizēšanas pieprasījumā ir iespēja izveidot lauksaimnieka bloku (savas apsaimniekotās platības nošķiršana no kaimiņu apsaimniekotajām platībām). Jāņem vērā, ka šāda veida precizēšanas pieprasījumi var tikt izskatīti sezonas laikā.

Vienotā iesnieguma iesniegšanas laikā ārpus lauku bloka varēs pieteikt tikai tādu sakoptu platību, kas ir vismaz 0.30ha.

PRECIZĒŠANAS PIEPRASĪJUMA IESNIEGŠANA NAV PIETEIKŠANĀS UZ ATBALSTU. LAI PIETEIKTOS PLATĪBU MAKSĀJUMIEM, JUMS BŪS JĀIESNIEDZ VIENOTAIS IESNIEGUMS 2018. GADAM!

Jautājumu un neskaidrību gadījumos sazinieties ar mums, nosūtot e-pastu: eps@lad.gov.lv vai zvanot pa tālruni 67095000 vai 67027843.

Lauku atbalsta dienests
Republikas laukums 2, Rīga, LV-1981