Salas ciema Birzīte piedzīvoja senas latviešu Ziemassvētku tradīcijas 03.01.2018.

Salas ciema Birzītē 17.decembrī notika biedrības HOLISTA organizētais pasākums: Bluķa vilkšana ‘’Aizslaucīt veco, sagaidām jauno’’!

Bluķa vilkšana ir ļoti sena un būtiska tradīcija, kura līdz mūsdienām ir saglabājusi savu nozīmību un aktualitāti – sadedzinot veco, atbrīvojam ceļu jaunajam. Ar Bluķa vakaru beidzas iepriekšējais un sākas jaunais Saules gads.

Holista_Bluka_vilksana.jpg

Biedrība Holista pateicas lieliskajām sievām - pasākuma režisorei Sandrai Kaņepai un pasākuma vadītājai Andrai Bitei. Pirmo reizi Salas Birzītē atskanēja akordeona skaņas, kas šajā maigajā ziemas rītā lieliski ieskandināja un izdancināja atnākušos ķekatniekus. Akordeoniste, Salas KN ziņģu ansambļa ‘’Rota’’ vadītāja Ilze Gaidele apmācīja visus ķekatniekus deju soļiem un dziesmu pantiem.

Mūsu tautasdziesmās tiek dziedāts – ja vilksi bluķi, tad mošķi sētā nenāks.

Pasākums sākās no Salas KN gar pagastmāju uz Salas Birzīti. Salānieši un jēkabpilieši bija sanākuši kuplā skaitā ar ģimenēm un bērniem, mājas mīluļiem, un naski piedalījās pasākumā. Dalībniekus pie lieliskā ugunskura cienāja ar tēju un piparkūkām. Paldies mūsu ikgadējiem kliņģeru cepējiem SIA Dona.

Mums visiem izdevās, jo piedalījāmies Mēs - lieliski, atsaucīgi cilvēki! Paldies visiem kas pielika roku un sirdi pasākuma veiksmei!

Lai sāk atdzimt senās latviešu tradīcijas!

holista7.jpg

Informāciju sagatavoja: Biedrība HOLISTA