Pašvaldības plānošanas dokumenti

Apmācības projektu izstrādē

Informatīvais izdevums "Novada vēstis"

Komercdarbība

Vērienīgs muzikāls uzvedums Valkā, piedalās "Latvijas ekspresis simtgadei" dalībnieki 19.05.2017.

Vērienīgs muzikāls uzvedums Valkā aizsāks Latviešu Pagaidu nacionālās padomes simtgadei veltītu norišu ciklu

Šī gada 28.maijā plkst.19.00 Valgas stacijā notiks muzikāls uzvedums „Zvaigznes pār Valku 1917”. Režisors Jānis Siliņš uzvedumu veidojis kā vēsturiski muzikāli horeogrāfisku inspirāciju par to, kā neatkarīgas Latvijas zvaigzne uzlēca Valkā. Šis Latvijas valsts simtgades programmas uzvedums aizsāks Latviešu Pagaidu nacionālās padomes simtgadei veltītus pasākumus, kuri ar augsta līmeņa starptautisku konferenci, pieminekļa un vēstures ekspozīcijas atklāšanu Valkā noslēgsies 2.decembrī.

Komponists Mārtiņš Brauns uzvedumam radījis jaunu kompozīciju “Latvijā” ar Jāņa Akuratera dzeju. Uzvedumā piedalīsies dziedātāji Ieva Sutugova un Daumants Kalniņš, Latvijas Kultūras akadēmijas jauktais koris “Sōla” diriģenta Kaspara Ādamsona vadībā, Valkas muzikālās vienības un instrumentālās grupas. Uzvedumā piedalīsies arī 300 dziedātāji un dejotāji no projekta „Latvijas ekspresis simtgadei”, kas trīs dienu garo braucienu ar 12 koncertiem visā Latvijā noslēgs Valgas stacijā.

Uzvedums radošā veidā atgādinās par Ziemeļlatvijas un īpaši Valkas nozīmi Latvijas valsts tapšanā. Valka Pirmā pasaules kara laikā, kad tur sabrauca daudz kara laika bēgļu, kļuva par latviešu garīgo un saimniecisko centru. “Valkas nozīme šai laikā arvienu būs jāatceras, kad runās par Latvijas tapšanu. Svarīgo nacionālo ideju realizēšanā piedalījās ne vien no Rīgas atbraukusī inteliģence, bet arī vietējie ļaudis”, grāmatā “Vidzeme brīvības cīņās” akcentēja rakstnieks Ādolfs Erss.

Deju studijas “Dzirnas” dalībnieki horeogrāfa Agra Daņiļēviča vadībā veido īpašu kustību partitūru, bet Latvijas Kultūras akadēmijas studenti - topošie leļļu teātra aktieri nokļūs teatrālu gidu lomās. Valmieras teātra aktieris Kārlis Neimanis iejutīsies Kārļa Skalbes domu pasaulē, scenogrāfs Didzis Jaunzems katrai no piecām spēles vietām radījis vizuālo akcentu. Uzveduma producente – Asnate Siliņa.

Vēsturiski muzikāli horeogrāfisko inspirāciju “Zvaigznes pār Valku 1917” organizē Valkas novada dome sadarbībā ar Kultūras ministrijas Latvijas valsts simtgades biroju, Satiksmes ministriju un diriģentu Intu Teterovski, Valgas pilsētas domi, Latvijas Kultūras akadēmiju.

Uzvedums „Zvaigznes pār Valku 1917” norisināsies svētdien, 28.maijā, plkst.19.00 Valgas stacijā. Aicināts ikviens interesents, ieeja brīva. Uzveduma ilgums divas stundas.

Plašāk Latvijas valsts simtgades digitālajā platformā www.lv100.lv.

valka_zvaigznes.jpg

Papildu informācija:
Linda Pastare
Latvijas valsts simtgades biroja sabiedrisko attiecību speciāliste
Kultūras ministrija
Tel.: 67330339 / Mob.tel.:29374438